Krzysiek Borek04.07.2016
Pangu miało w zanadrzu Jailbreak iOS 9.3.3, ale ostatecznie go nie zademonstrowano

Pod koniec zeszłego tygodnia w Szanghaju odbyła się konferencja MOSEC, podczas której Pangu zademonstrowało Jailbreak dla iOS 10, choć pierwotnie mieli inne plany.

Grupa miała zaprezentować działający Jailbreak dla iOS 9.3.3 (beta), a nie 10, ale w momencie udostępnienia przez Apple najnowszej wersji oprogramowania, Pangu zmieniło zdanie i ostatecznie pokazali odblokowane oprogramowanie w najnowszej wersji.

Cydia

Nie zamierzają oni również wydać narzędzia pod iOS 10, ponieważ kolejne wersje rozwojowe mogą wnieść wiele poprawek do zabezpieczeń, więc wtedy program będzie bezużyteczny, nie wspominając, że to nadal wersja testowa oprogramowania. Poza tym wydanie aplikacji oznacza, że Apple miałoby wgląd w użyte luki w ich oprogramowani, które szybko zostałyby załatane przez inżynierów z Cupertino.

Ponadto okazało się, że podczas konferencji obecni byli pracownicy Apple i osoba współpracująca z FBI odpowiedzialna za odblokowanie iPhone’a 5C. Wiadomo również, że wiele luk w oprogramowaniu jest spowodowanych przez koprocesory, bo ich oprogramowanie nie jest podpisywane przez potentata z Cupertino.

Źródło: reddit.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek