Krzysiek Borek23.08.2015
Pangu zademonstrowało działający Jailbreak dla iOS 8.4.1

Aktualizacja iOS 8 do wersji 8.4.1 nie tylko zwiastowała poprawki względem wersji 8.4, ale także załatanie wszystkich dziur, pozwalających na wykonanie Jailbreak dzięki narzędziu TaiG. Osobiście twierdziłem, że informacje o Jailbreak dla iOS 8.4.1 pojawią się w momencie wydania iOS 9 lub po.

Niestety, pomyliłem się. Mam dobre wieści dla zwolenników Jailbreak, Pangu oficjalnie zademonstrowało działający Jailbreak dla iOS 8.4.1 na konferencji HackPwn2015 w ubiegły piątek. Informacje pojawiły się na koncie Weibo grupy, a Pangu nie wyda publicznie narzędzi do wykonania Jailbreak na iOS 8.4.1. Zresztą nie dziwię się, za chwilę pojawi się iOS 9.

pangu-jailbreak-ios-8-4-1-slide2

Już w czerwcu Pangu miało gotowy Jailbreak dla 8.3, co zaprezentowało na konferencji MOSEC w Szanghaju, planowali jego wydanie po premierze iOS 8.4. Jednakże wtedy wkroczyła grupa TaiG z Jailbreak dla iOS 8.3, a chwilę później pojawił się kolejny. Taki rozwój sytuacji sprawił, że Pangu zaniechało wydania własnego narzędzia.

Prawdopodobnie luki wykorzystane przez Pangu nie zostały w całości załatane w 8.4.1, co pozwala twierdzić, że te same luki mogą zostać wykorzystane do obejścia zabezpieczeń w nadchodzącym iOS 9.

Nadal chcecie korzystać z Jailbreak, a macie obecnie iOS 8.4.1? W tej chwili można jeszcze wrócić do poprzedniej wersji systemu operacyjnego bez żadnych problemów, więc warto to zróbić, póki można.

Jeżeli pojawią się bardziej szczegółowe informacje na ten temat, możecie być pewni, że dowiecie się tego od nas.

Źródło: http://www.iphonehacks.com/2015/08/pangu-team-demos-ios-8-4-1-jailbreak.html
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek