Michał08.12.2015
Philips Hue z Apple HomeKit – inteligentne żarówki sterowane za pomocą Siri

Philips Hue to nowa epoka oświetlenia w naszych domach. Praktyczny i bardzo łatwy w obsłudze, kreatywny i zupełnie dostosowujący się do indywidualnego stylu życia. Taki właśnie jest Philips Hue.

System Philips Hue oparty jest na energooszczędnej, wysokiej jakości technologii LED. Współpracuje z systemami iOS i Android. Jest kompatybilny z WiFi oraz z najbardziej popularnym i wiarygodnym protokołem transmisji danych – ZigBee. Żarówki Hue pasują do większości lamp (z gwintem E27 i GU10).

Nowy system firmy Philips można powiązać z usługą IFTTT, a od 2016 roku zintegrować z Apple Homekit, czyli przykładowo po połączeniu żarówek ze Spotify, Hue będą automatycznie zmieniać swój kolor na kolor okładki albumu, który aktualnie jest odtwarzany.

Hue6

Zestaw startowy Philips Hue to 3 żarówki LED, kabel sieciowy, mostek (z zasilaczem), łączący aplikację z żarówkami.

Hue7

Mostek łączymy i konfigurujemy z domowym routerem Wi-Fi, z możliwością rozszerzenia zestawu Hue o kolejne żarówki lub lampy i sterowania aż 50 punktami światła jednocześnie.

W ofercie dostępny jest również pierwszy na świecie bezprzewodowy, inteligentny przełącznik – Hue Tap. Umożliwia on ustawienie czterech ulubionych scen świetlnych, które można dowolnie zmieniać czterema przyciskami. Hue Tap nie potrzebuje zewnętrznego źródła zasilania.

HueTap

Nowy Philips Hue 2 jest na tyle inteligentnym systemem oświetlenia, że został stworzony, tak aby był kompatybilny z Apple HomeKit i iOS 9, łącznie z kontrolą głosową Siri.

HUE

Urządzenie jest również przeznaczone do współpracy z innymi produktami HomeKit. Oznacza to, że za pomocą jednego polecenia głosowego Siri, można sterować wieloma urządzeniami w domu.

Hue5

Nowy Most 2.0 box posiada nowy wygląd, a także lepszy procesor. Jak wspomniałem wcześniej może być obsługiwany za pomocą Siri na iPhone, iPad, Apple Watch lub za pomocą portalu MyHue, gdy jesteś z dala od domu. Oto wszystko, co można w skrócie powiedzieć o Philips Hue Most 2.0.

HUe1

Systemem Hue można sterować także za pomocą dedykowanej aplikacji w iPhone, iPad lub Apple Watch, ale najlepszą i zarazem najważniejszą zmianą w Philips Hue Most 2.0  jest dodanie opcji sterowania za pomocą Siri. Czy jeszcze kilka lat temu ktoś pomyślałby, że możliwe będzie włączenie światła mówiąc do telefonu „Hej, Siri, włącz światło?”. Dzięki Hue 2 jest to możliwe!

Hue2

System Hue dzięki 16 miliom kolorów pozwala na tworzenie niesamowitych i zupełnie indywidualnych kompozycji. Co zadziwi niektórych Hue współgra z dźwiękiem, można samodzielnie zsynchronizować źródła światła z plikami muzycznymi, aby pulsowały w rytm utworów, uzyskać efekt stroboskopu bądź poeksperymentować z aplikacjami.

Po dwóch tygodniach użytkowania, a właściwie zabawy z Hue i nowym mostkiem Hue 2, z całą pewnością, mogę powiedzieć – Polecam! Od dziś nie muszę wstawać z łóżka, aby włączyć czy wyłączyć światło. Wszystko za mnie robi iPhone, dokładnie Siri.

Poniżej zamieszczam jeszcze krótki film prezentujący najważniejsze funkcje Philips Hue.

Więcej informacji na temat Hue znajdziecie na stronie producenta philips.com – tutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
  • W naszej agencji http://www.mediaprojectgroup.com już działają ;)

  • Kazuk@

    A siri można na szczęście łatwo wyłączyć w Apple Watch download.net.pl/jak-wlaczyc-siri-w-apple-watch-i-wydawac-komendy/n/9308/