Krzysiek Borek26.08.2014
Pierwsze urządzenia programu Android One dostępne od przyszłego tygodnia

Google na ich konferencji deweloperskiej zapowiedziało nowy program, którym jest Android One. Od tamtego czasu nie było zbyt dużo informacji o tym przedsięwzięciu, aż do teraz.

Pierwsze urządzenia z tego programu będą dostępne w Indiach od przyszłego miesiąca, a jedno z nich pojawi się w przyszłym tygodniu. Urządzenie, które pojawi się w przyszłym tygodniu będzie posiadało DualSIM, aparat główny o rozdzielczości 5MPx i baterię o pojemności 1700mAh. Jeżeli chodzi o procesor i pamięć RAM, będą to odpowiednio 4 rdzeniowy procesor i 1GB pamięci RAM, przekątna wyświetlacza powinna mieć co najmniej 4″ i system Android 4.4.4.

Gigant z Mountain View w Indiach ma 3 producentów tych urządzeń są to Micromax, Karbonn i Spice, nie wiemy który z nich, jako pierwszy wyda tanie smartfony z najnowszą wersją systemu Android. Cena oscyluje pomiędzy 115, a 165$, urządzenia zaoferują podobne możliwości, co urządzenia bardziej znanych producentów.

Jedna z informacji o urządzeniach z programu Android One mówi o ich aktualizacji do Androida L, która odbędzie się w październiku. Tego samego możemy się spodziewać dla obecnych urządzeń z zielonym robocikiem na pokładzie.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek