Krzysiek Borek12.02.2015
Pierwsze urządzenie naręczne HTC bez Android Wear

Miesiąc temu HTC połączyło siły z Under Armour, aby wydać pierwsze w historii urządzenie na ręczne. Będzie ono nastawione na monitorowanie aktywności fizycznej użytkownika. Dziś pojawiło się sporo informacji, dotyczących HTC Petra.

Sprzęt HTC nie będzie działał pod wodzą systemu operacyjnego Android Wear. Tajwańczycy wyposażą Petre w system „RTOS”, pozwoli to na kompatybilność nie tylko z Androidem, ale również z iOS. Petra wyposażona będzie w wyświetlacz o przekątnej 1,8 – cala (prawdopodobnie zakrzywiony). Nie zabraknie GPS i Bluetooth, a sercem urządzenia naręcznego będzie SoC ST Micro 32L151 z procesorem Cortex – A53. Opaska fitness HTC będzie posiadać certyfikację IP57 i 810G (MIL Spec), więc poradzi sobie w każdych warunkach, a bateria pozwoli na 3 dni nieprzerwanej pracy.

Opaska oprócz oczywistych funkcji pozwoli sterować nad odtwarzaniem muzyki, zegarem, analizę snu, wyświetlanie powiadomień i spust migawki aparatu. Opaska pojawi się na półkach sklepowych w pierwszym kwartale, bieżącego roku – prawdopodobnie obok HTC One M9 na targach MWC. Na początku dostępna będzie tylko i wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Obecnie rynek zasypany jest wszelakimi urządzeniami mobilnymi, a żadne z nich nie zawiera unikalnych dla producenta funkcji. Ciekaw jestem, jak będzie w przypadku produktu HTC, czy utonie, a może wyjdzie obronną ręką?

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek