Michał16.03.2016
Pierwsze zdjęcie iPhone 7 bez fizycznego przycisku Home?

To że Apple pracuje nad wyeliminowaniem przycisku Home pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Dziś w nocy do sieci trafiło zdjęcie, które rzekomo przedstawia nowego iPhone 7 właśnie bez fizycznego przycisku Home.

Po zdjęciu iPhone 7 z podwójną kamerą i Smart Connector (wpis znajdziecie tutaj) dziś w nocy do sieci trafiło kolejne zdjęcie, które rzekomo przedstawia nowego iPhone 7 bez fizycznego przycisku Home i bez złącza 3,5mm.

Zrzut ekranu 2016-03-16 o 07.37.27

Wydaje się więc, że kolejna generacja iPhone może zostać pozbawiona nie tylko złącza słuchawkowego, ale także przycisku Home, który miałby być zintegrowany z ekranem. Co Wy o tym myślicie? Kolejne fake?

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
 • Basex

  Mi pasuje.

 • dashite

  Coraz bardziej mi sie podoba ta 7

 • smackthat

  Nie do końca jest to dobre rozwiązanie, jednocześnie trudne do wprowadzenia.
  Oglądanie np. filmu, teledysku itp, będzie niekomfortowe poprzez pierścień dzielący ekran główny od tego w przycisku. Następnie telefon nie będzie miał takich samych odstępów między dolną a górną częścią telefonu zważywszy na umiejscowienie głośnika do rozmów. Dobrym rozwiązaniem byłoby umieszczenie dotykowego touch ID praktycznie bez ramek dzielących go od ekranu i dolnej krawędzi, co zdecydowanie poprawiłoby komfort jego użytkowania. Używanie takich samych wymiarów po każdej stronie ekranu jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

  PS Pożyjemy, zobaczymy :-)

  • Bart

   nie trudne tylko drogie – a potem wiara sie dziwi dlaczego Apple jest drogie

 • Wolę-pisać-jako-gość

  Jeśli nie będzie skoku np. przez wgłębianie na ekranie to będzie lipa. Musi być wyczuwalny skok pod przyciskiem Home.

  To raczej fake bo trudno by było to zintegrować z czytnikiem linii papilarnych a z tego nie zrezygnują.

  • sokol363

   W pewien sposób mogą utworzyć „skok” po naciśnięciu ekranu dzięki 3d touch. No ale przy wyłączonym ekranie byłby niewidoczny… chyba, że oled w 7S miałby zawsze włączony okrąg na dole w miejscu Home. Ale mnie wyobraźnia poniosła :D

   • Wolę-pisać-jako-gość

    Coś będą musieli wymyślić bo iPhone 6S Plus jest stanowczo za wysoki.

  • Sibul

   Rozwiązanie i technologia do czytnika linii papilarnych już jest i tylko będzie udoskonalana. Nowe czytniki nie potrzebują już bezpośredniego kontaktu z palcem, a skanowanie odbywa się przez ultradźwięki, które przechodzą przez szkło, aluminium, stal, wybrane rodzaje plastiku, szafir itp. i przez klika warstw skóry kciuka. Taką technologią dysponuje, np. Qualcomm. Czyli ta wizja w połączeniu ze 3d touch i nowym czytnikiem i mamy iphona 7 :)

 • Sebastian

  Tak patrzę na te przecieki ostatnio, których jest coraz więcej i może iPhone 7 zostanę zaprezentowany 21 marca? ;-)

 • Fizycznego przycisku Home mój Optimus 3D nie posiada już od 2011 roku.
  Ech ten pęd technologiczny :-) Czyżby LG dopiero odsprzedało patent?
  Sorry nie jestem jakimś tam hejterem lub fanboyem, że tak wracam do starego smartphone’a od LG, ale to jest śmieszne ogłupianie ludzi. Po co się jarać przyciskiem home skoro to już dawno było wymyślone i wprowadzone na rynek.