Krzysiek Borek17.05.2014
Pioneer prezentuje CarPlay dla starszych aut

Ostatnimi czasy mogliście nieco dowiedzieć się o CarPlay. Pioneer zamierza wprowadzić urządzenia z tym systemem nawet dla starszych modeli samochodów.

Urządzenie NEX od Pioneera pod wodzą CarPlay zostało pokazane w CNBC,Macworld i Digital Trends. Firma zbudowała nieco hype`u przed oficjalnym wydaniem systemu Apple. Do tego Pioneer dał do zrozumienia, że ich urządzenia z tym systemem będą dostepne w ciągu paru tygodni.

Obecne urządzenia z serii NEX dostaną aktualizację do tego systemu, obecnie wsparcie dla CarPlay ma iOS 7.1, jednakże urządzenia lub samochody z systemem CarPlay dopiero niedługo będą dostępne na rynku.

Biorąc pod uwagę prezentację, wydaje się że Pioneer, jako pierwszy wprowadzi CarPlay w swoich urządzeniach i na rynku. Cena jest dosyć wysoka Pioneer wycenił urządzenie na 700$. Będą dostepne też tańsze, je wykona Alpine ceny będą się zamykać w kwotach pomiędzy 500$, a 700$.

CarPlay dostępny będzie także w autach Volvo, Hondy, Mercedesa, Jaguara, Hyundaia i Ferrari. Natomiast później pojawi sie w Fordzie, BMW, Kii, Toyocie. Nissanie i Mitsubishi.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek