Bartek01.03.2015
Pisanie i odbieranie wiadomości. Alternatywa dla osób nieposiadających komputera Mac

Główną zaletą posiadania Yosemite i iOS8 jest możliwość wykonywania połączeń lub pisania SMS-ów wykorzystując Mac’a. Funkcjonalność ta znalazła bardzo pozytywny odbiór wśród użytkowników sprzętu Apple. Ale co z użytkownikami, którzy posiadają jedynie iPhone’a?

Istnieje połowiczne rozwiązanie dla odbierania i pisania wiadomości.
Jeżeli mamy telefon po Jailbreak’u na pomoc przychodzi nam narzędzie Remote Messages znajdujące się w repozytorium BigBoss. Konfiguracja aplikacji polega jedynie na włączenie usługi w ustawieniach, zalecam włączenie autoryzacji za pomocą użytkownika i hasła w celach bezpieczeństwa, możemy zmienić również port, aby nie był standardowy.

Następnym krokiem jest po prostu wpisanie adresu IP naszego telefonu do przeglądarki wraz z portem. Naszym oczom pojawi się etap logowania tylko wtedy gdy w ustawieniach włączyliśmy tą opcję. W innym wypadku ujrzymy już nasze wiadomości.

1

Niestety trzeba pamiętać, że to nie w pełni rozwiązuje problem, gdyż usługa działa za pomocą przeglądarki więc, rzecz jasna, musi być ona cały czas uruchomiona. Powiadomienie o dostaniu nowej wiadomości jest za pomocą dźwięku. Dodatek jest dostępny w Cydii a jego cena to 3.99$. Polecam takie rozwiązanie osobom, które nie posiadają jeszcze Mac’a. Ja sam do niedawana z niego korzystałem.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Użytkownik produktów Apple.
@unscom