Michał25.02.2016
Plantronics Rig 500 – recenzja

Gry wideo, jako konkurencja stają się coraz bardziej masywne, a wraz z nią ewoluują peryferia, które mają za zadanie ułatwić rozgrywkę graczom na całym świecie. Idealnym tego przykładem są słuchawki Plantronics Rig 500, charakteryzujące się bardzo ciekawą konstrukcją, która pozwala na zmianę nauszników w dogodnym dla użytkownika momencie, ale czy to wystarczy, aby zainteresować potencjalnego klienta?

Wygląd i jakość wykonania

sluchawki2

Spodobała mi się modułowa konstrukcja, pozwalająca na dowolną konfigurację akcesorium. W dowolnej chwili możemy wymienić pałąk, jego wewnętrzną część i nauszniki.

sluchawki3

Dzięki takiemu zabiegowi każdy powinien dostosować sprzęt do własnych upodobań, co przekłada się na bardziej komfortowe użytkowanie.

sluchaki13

Rig 500 są w kolorze czarnym, a opaska umieszczona na pałąku jest sztywna i plastikowa. Domyślnie wewnętrzna jest miękka.

sluchawki15

Okrągłe nauszniki można umieścić w jednym z trzech otworów na pałąku, co pomoże w ich odpowiednim umieszczeniu w zależności od rozmiaru głowy.

Zmiana poziomu ustawienia słuchawek  jest dziecinnie prosta i nie napotkałem żadnych problemów, wszystko jest idealnie dopasowane, więc ciężko przyczepić się do tego aspektu produktu.

Użytkowanie

sluchaki10

Rig 500 są bardzo lekkie, zauważyłem to podczas pracy na laptopie i graniu od czasu do czasu.

sluchawki7

Elastyczny pałąk zachowuje się znakomicie.

sluchawki11

Nauszniki są bardzo przyjemne. Jednym słowem wszystko ok.

Jakość dźwięku podczas grania

Używałem ich podczas grania w Assassin’s Creed Unity, podczas rozgrywki słyszałem poszczególne części rozmowy podczas skradania się w tłumie, dało się usłyszeć nawet szczekanie psa i brzęczenie. Dźwięk był szczegółowy podczas biegania po wodzie lub błocie, a dźwięk wyciągania i zabicia celu również był odpowiedni.

Później postanowiłem zagrać w tryb wieloosobowy Halo, byłem w stanie usłyszeć kroki przeciwników i prowadzonego ognia podczas paru rozegranych rund. Dopiero Mortal Kombat X pokazał wysoką jakość odtwarzanego dźwięku, słyszałem każde uderzenie, kopnięcie i złamanie karku przeciwnika.

Jakość dźwięku podczas odsłuchu muzyki

sluchawki6

Producent wie co nieco o produkcji dobrych słuchawek, co potwierdziło się podczas słuchania ulubionej muzyki. Dźwięk jest klarowny i dobrze słychać sekcje gitar i bębnów w kawałkach rockowych. Bardzo dobrze słychać wokale wewnątrz całego chaosu wokół.

Mikrofon

sluchawki5

Znajomi słyszeli mnie głośno i wyraźnie podczas rozmów głosowych za pośrednictwem Skype’a. Żadne z wypowiedzianych ze mnie słów nie zostało utracone podczas rozmowy przez 500.

Minusem jest brak ręcznej zmiany głośności podczas prowadzenia rozmów i grania. Mnie osobiście to nie przeszkadza, ale bardziej wprawni gracze z pewnością wolą głośniejsze brzmienie podczas ważnego meczu.

Podsumowanie

Plantronics Rig 500 to jedyny w swoim rodzaju zestaw słuchawkowy, który oferuje ciekawy poziom personalizacji i odpowiednią jakość dźwięku. Myślę, że słuchawki zadowolą większość graczy. Gorąco polecamy.

Sprzęt do testu dostarczyła firma plantronics.

logo

Testowane przez nas słuchawki możecie zakupić np. w RTV EURO AGD – tutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz