Krzysiek Borek23.10.2016
PlayStation 4 Pro z dodatkowym gigabajtem pamięci RAM

Wraz z początkiem zbliżającego się miesiąca zainteresowani konsumenci będą w stanie wreszcie kupić najnowszą konsolę Sony — PlayStation 4 Pro i wygląda na to, że konsola Japończyków ma dodatkowy gigabajt pamięci operacyjnej.

Mark Cerny podzielił się tą informacją podczas wywiadu dla IGN i powiedział, że to nadal ta sama generacja konsoli, więc diametralne zmiany nie są potrzebne, aby uzyskać lepsze efekty graficzne.

We felt games needed a little more memory, about 10 percent more, so we added about 1GB of slow, conventional DRAM to the console.

Twórca konsoli postanowił również wyjaśnić, jak obecnie działa pamięć operacyjna w konsolach Sony. Działająca w tle aplikacja podczas zmiany na grę wykorzystuje pamięć operacyjną przydzieloną systemowi operacyjnemu, a w momencie uruchomienia gry pamięci się podmieniają. W PS4 Pro aplikacje będą wtedy korzystać z 1GB pamięci DRAM (bardzo wolnej), dzięki czemu gry będą mogły wykorzystać 5,5GB pamięci GDDR5.

Niedawno kupiłem zwykłe PlayStation 4, więc nie planuje szybkiej przesiadki na nowy sprzęt, ale nie wykluczam tego w przyszłym roku.

Źródło: ign.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek