Krzysiek Borek23.10.2016
PlayStation 4 Pro z dodatkowym gigabajtem pamięci RAM

Wraz z początkiem zbliżającego się miesiąca zainteresowani konsumenci będą w stanie wreszcie kupić najnowszą konsolę Sony — PlayStation 4 Pro i wygląda na to, że konsola Japończyków ma dodatkowy gigabajt pamięci operacyjnej.

Mark Cerny podzielił się tą informacją podczas wywiadu dla IGN i powiedział, że to nadal ta sama generacja konsoli, więc diametralne zmiany nie są potrzebne, aby uzyskać lepsze efekty graficzne.

We felt games needed a little more memory, about 10 percent more, so we added about 1GB of slow, conventional DRAM to the console.

Twórca konsoli postanowił również wyjaśnić, jak obecnie działa pamięć operacyjna w konsolach Sony. Działająca w tle aplikacja podczas zmiany na grę wykorzystuje pamięć operacyjną przydzieloną systemowi operacyjnemu, a w momencie uruchomienia gry pamięci się podmieniają. W PS4 Pro aplikacje będą wtedy korzystać z 1GB pamięci DRAM (bardzo wolnej), dzięki czemu gry będą mogły wykorzystać 5,5GB pamięci GDDR5.

Niedawno kupiłem zwykłe PlayStation 4, więc nie planuje szybkiej przesiadki na nowy sprzęt, ale nie wykluczam tego w przyszłym roku.

Źródło: ign.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Sibul

  Na razie ta konsola nic nie daje. Oszukane 4K, ale w szoku jestem, że TV 4K są już tak tanie, Ja napaliłem się na VR. Testowałem HTC valve ogromne pozytywne wrażenie na mnie zrobiło ich rozwiązanie, ale nigdzie nie mogę znaleźć VR Sony do wypróbowania…

  • Marcin

   VR od sony wprowadzi zapewne sporo zamieszania jeżeli chodzo o tego typu sprzęt na rynku :)

   • krzysiekb92

    Rozwiązanie Sony jest zdecydowanie tańsze, ale i tak trzeba osobno dokupić kamerkę i kontrolery MOVE.

    • Sibul

     Właśnie kontrola ruchu mnie martwi… Czytałem, że w porównaniu z HTC są problemy (inne technologie). Na allegro sprzedają już zestawy ze wszystkim.

     • krzysiekb92

      Jeśli mnie pamięć nie myli, to PS MOVE pojawiło się w sprzedaży 6 lat temu, a to szmat czasu. W wielu recenzjach recenzenci narzekają właśnie na kontrolery ruchowe.

  • krzysiekb92

   Będą gry w 4K (natywnym), ale nie licz na tytuły AAA, a prostszej gry, większość powinna być skalowalna do 4K, co i tak nie będzie wyglądać, jak powinno.

 • Ferdek

  mam ps4 od premiery i pamietam jak komfortowa była nawigacja po xmb , teraz ps4 zamula nawet w menu i dodatkowe GB w wersji pro niewiele dadzą poprostu sprzęt Sony jest za słaby

  • Marcin

   Pomijając fakt rozszerzenia ramu może warto zainteresowć się tym że nowa konsola nie ma tylko zwiększonej pamięci ale ma również poprawione inne komponenty to o czym pisze pan Krzysztof to wyłącznie namiastka co prawda bardzo istotna ale warto się zainteresować i poczytać szerzej czym playstation 4 będzie się różniło od modelu pro

   • krzysiekb92

    Sam RAM to nie wszystko, procesor ma wyższe taktowanie, GPU,a pamięć ma wyższa przepustowość.

    • Marcin

     Dokładnie o to mi chodziło ;)

  • krzysiekb92

   Może wymień standardowy dysk na SSD? To lekko pomoże, system będzie trochę szybciej działa i tekstury w grach będą się szybciej wczytywać. Sam niedługo zamierzam wpakować do swojej konsoli SSD.