Krzysiek Borek10.11.2017
PlayStation App z ogromną aktualizacją

Aplikacji mobilnej PlayStation używam do roku, dokładnie od momentu, w którym kupiłem PlayStation 4. Do niedawna nic nie zwiastowało poważnych zmian w aplikacji, a około 3 dni temu pojawiła się najnowsza wersja.

W najnowszej wersji Sony postanowiło zmienić wygląd interfejsu i usunąć dwie funkcje.

Jedną z nich jest oglądanie imprez na żywo, a drugą Drugi ekran. Do czasu wydania najnowszej wersji obie funkcje były częścią aplikacji, a teraz Drugi ekran trzeba pobrać ze sklepu Play. To sprawia, że oprócz podstawowej aplikacji, wiadomości i społeczności użytkownik musi pobrać kolejną.

 

Co nowego, Znajomych, Powiadomienia i Profil użytkownika przeniesiono na główną część interfejsu. Dzięki temu szybko sprawdzimy, co się dzieje i w co grają nasi znajomi. Właśnie dzięki tej funkcji wiem, kiedy włączyć konsolę, ponieważ w głównej mierze gram w gry sieciowe.

Dostęp do wydarzeń, trofeów, PS Store, dodatkowych aplikacji i wielu innych przeniesiono do przycisku PlayStation na środku. Po jego naciśnięciu zyskujemy dostęp do większej ilości zakładek i treści. Zakładka z Trofeami jest podzielona na gry i na dzień dobry wyświetla zdobyte ostatnio trofea wraz z % ukończeniem danej gry.

Jak już wspominałem zniknęła zakładka Na żywo, a to oznacza, że od teraz każdą grę na żywo obejrzymy wyłącznie na konsoli lub komputerze przez YouTube.  Mnie nie boli usunięcie tej funkcji, ponieważ w ogóle z niej nie korzystałem tak samo, jak z Drugiego ekranu.

Nadal denerwuje mnie rozłożenie aplikacji dla PlayStation 4 na osobne. Chcę wysłać/odczytać wiadomość, muszę mieć dodatkową aplikację, podobnie jest z przeglądem społeczności lub używaniem drugiego ekranu. Jednak każda z aplikacji działa szybko i sprawnie, więc przynajmniej Sony rekompensuje podział bezproblemowym działaniem.

Początkowo podział na dedykowane aplikacje mnie denerwował i sądziłem, że aplikacja Xbox jest lepsza, ponieważ ma wszystko od razu. Byłem w błędzie, ponieważ trzeba trochę odczekać, zanim wejdzie się do wybranej sekcji, zawsze jest opóźnienie o trzeba czekać. Podobnie jest z jej uruchomieniem.

Aktualizację do PlayStation App pobierzecie za darmo z App Store i sklepu Play.

Źródło: slashgear.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Czesc

  Witam chcialbym ponowic pytanie czy czy tylko ja mam taki błąd, ze pokazuje mi 11 zamiast 11.1.1? Ip 6s 10.3.3

  • elliott

   Że co?

   • Czesc

    Jestem na ios 10.3.3 iphone 6s i zamiast 11.1.1 w aktualizacji ota pokazuje mi 11.

    • Trek

     Tak mam tak samo na 6s

     • Bdjdjdjs

      Dzieki Trek, w koncu ktoś mi odpowiedzial.

 • 👩 Jagoda Korwin-Cieszyńska

  Pomimo „ogromu” tej aktualizacji dalej uważam, iż owa aplikacja jest bezużyteczna.

  • krzysiekb92

   mnie się jednak przydaje.