Krzysiek Borek11.06.2014
Playstation TV – konkurent Apple TV?

Sony na tegorocznych targach Electronic Entertainment Expo, zaprezentowało konkrenta dla AppleTV, jakim bez wątpienia będzie Playstation TV.

Urządzenie to nie tylko pozwala na oglądanie telewizji, czy słuchanie muzyki, ale także na uruchamianie gier z Playstation 4.

Urządzenie na początku było dostępne jedynie w Kraju Kwitnących Wiśni, jednakże teraz Sony postanowiło wydać je w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych, czy Kanadzie. Jest to najmniejsze urządzenie z rodziny Playstation. Jeżeli chodzi o specyfikację, to PSTV wykorzystuje wszystkie podzespoły Playstation Vita, prócz dotykowego ekranu.

Do głównych cech urządzenia, należą:

  • Gra zdalna za pośrednictwem Playstation 4, urządzenie ma wsparcie dla kontrolerów Dualshock 3 i Dualshock 4, w wyniku czego możemy uruchamiać gry przeznaczone dla Playstation 4. Można też uruchamiać gry z Playstatiob 4 bez połączenia z najnowszą konsolą Sony.
  • Playstation Now, jest to usługa streamująca gry, dzięki niej możemy grać w gry z Playstation,Playstation 2 i innych konsol Sony wydanych dotychczas.

Playstation TV zadebiutuje jeszcze w tym roku w Europie w cenie 99 funtów (za samo urządzenie) i 99$ na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Dostępne będzie także urządzenie w zestawie z kontrolerem, kable USB do kontrolera i jedną grą w cenie 139 funtów.

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek