Krzysiek Borek27.05.2017
Podmiana Siri na Asystenta Google

Podczas tegorocznego Google I/O okazało się, że wyszukiwarkowy gigant wyda swojego najnowszego asystenta na iOS.

Obecnie mogą go pobrać wyłącznie użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, ale z biegiem czasu powinien pojawić się w innych regionach świata.

Problem w tym, że nadal domyślnym asystentem głosowym w iOS jest Siri i oficjalnie się to nie zmieni. Na szczęście nadzieja umiera ostatnia i użytkownicy korzystający z Jailbreak całkowicie wyłączyć Siri i zastąpić ją asystentem Google.

Żeby wszystko miało ręce i nogi musicie mieć zainstalowanego asystenta i wtyczkę Activator. Jeżeli nie macie wymaganych aplikacji/wtyczek, powinniście je bezzwłocznie pobrać.

W momencie posiadania obydwu wymaganych elementów, możemy przejść do meritum:

 1.  Włączamy aktywator.
 2. Przechodzimy do części związanej z przyciskiem Początek i wybieramy dłuższe przytrzymanie. Wtedy musimy wybrać aplikację asystenta Google, a po stuknjeciu w „i” stukamy na uruchom natychmiast. Dzięki temu asystent będzie działał na zablokowanym ekranie.
 3. Udajemy się do Ustawień systemowych i wyłączamy w nich Siri.
 4. Włączamy aktywator ponownie, tym razem wyłączymy zwykle komendy głosowe, ponieważ mogą ponownie uruchomić Siri. W części związanej z przyciskiem Początek wybierany krótkie przytrzymanie i przypisujemy mu akcję nie rób nic. Pamiętajcie, że to dotyczy opcji gdziekolwiek.

Gotowe! Przytrzymajcie przycisk początek dłużej, aby się upewnić, że wszystko zrobiliście, jak należy.

Dla wielu z was operacja może nie mieć sensu, ponieważ nie jest to oficjalne rozwiązanie. Na to Apple na pewno nie pozwoli.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Sibul

  Tylko jak zainstalujesz Google Assistans ? Trzeba zmieniać region co w ios jest utrudnione…(aplikacja nie jest dostępna w Polsce)

  • kaliente

   Nie trzeba zmieniać regionu tylko wystarczy zalożyć konto amerykańskie w AppStore. Natomiast jeśli masz Jailbreaka to możesz ściągnąć aplikację Google Assistant w formie .ipa z internetu i zainstalować bez większych problemów.