Krzysiek Borek06.07.2016
Podstawowy model iPhone 7 z 32GB pamięci wewnętrznej

Wiele razy podkreślałem, że 16GB pamięci wewnętrznej to za mało na dzisiejsze standardy, choć producenci urządzeń mobilnych z Androidem lubią czasem wprowadzić do sprzedaży sprzęt z 8GB pamięci na dane.

Wygląda na to, że Apple w końcu poszło po rozum do głowy i podstawowy iPhone 7 będzie miał 32GB pamięci wbudowanej. W praktyce oznacza to, że zastąpi 16GB wariant pamięciowy, który jest z nami od czasu wprowadzenia do sprzedaży iPhone’a 3GS.

The new iPhones are expected to have more storage for those photos. Instead of 16GB as a starting point for the entry-level iPhone, the new starting point will be 32GB, according to a person familiar with Apple’s iPhone plans. Hallelujah! I’ve long said that keeping the 16GB iPhone was just a ploy for Apple to get people to buy the 64GB model—for $100 extra.

Teraz  wiemy, że na pewno pojawi się model z 32 i 128GB pamięci, a niektóre źródła donoszą, że fablet może mieć nawet 256GB pamięci na dane użytkownika. Obecnie ciężko stwierdzić czy model z mniejszym ekranem również otrzyma taką pamięć. Na ten moment są trzy warianty pamięciowe iPhone’a 6s/6s Plus, są to 16/64/128GB.

Wcześniej Wall Street Journal dotarł do informacji o podobnej konstrukcji siódemki w porównaniu do obecnie sprzedawanych modeli, braku standardowego portu słuchawkowego i poprawek w konstrukcji, zapewniających wodoodporność. Reszty specyfikacji chyba nie muszę wam przypominać.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek