Marek08.08.2016
Podsumowanie tygodnia 31, czyli WW 31/2016

Witam ponownie po krótkiej przerwie i zapraszam gorąco do podsumowania minionego tygodnia.

Do wyboru, do koloru

Niebieski, czarny, a może jeszcze różowy do kompletu? Tfu… Przecież różowy już jest… Pojawiły się zdjęcia, na których możemy zobaczyć czarny przycisk MUTE, który ma zostać zamontowany w najnowszej odsłonie słuchawki z Cupertino. Pytanie tylko czy to będzie nowy Space Black, który może nareszcie stać się prawdziwym czarnym, czy może będzie to kolejny kolor w dostępnej palecie.

Kolejny dlatego, gdyż pojawiły się również zdjęcia i materiały video od Unbox Therapy – LINK, na którym widać urządzenie w kolorze niebieskim. Jest to prototyp, który zapewne ma służyć dostawcom i producentom różnych akcesoriów. Myślę, że taki niebieski powinien się lepiej przyjąć na rynku niż różowy… Pojawił się także krótki filmik LINK, na którym widać włączony prototyp iPhone 7. Jako, że jest to wersja z pojedynczym obiektywem aparatu, to najprawdopodobniej jest to mniejsza z dwóch nadchodzących urządzeń (a może jednak z trzech???).

1

Apple Watch ver.2

Kolejna odsłona nosidła, która według plotek ma pojawić się już wraz z prezentacją iPhone we wrześniu, sugeruje, że ekran w zegarku ma być wykonany w technologii OGS – One Glass Solution (obecnie jest to Glass On Glass). Oznacza to, że zamiast dwóch warstw szkła, zostanie zastosowana tylko jedna. Przez to, że będzie on cieńszy (ekran) od obecnej wersji, umożliwi to zastosowanie lub umiejscowienie lepszych podzespołów we wnętrzu urządzenia jak np. pojemniejszej baterii, gdyż podobno bryła urządzenia ma nie ulec zmianie. Coś mi się wydaje, że Apple będzie planowało 3-letni okres odświeżania produktów również w przypadku Apple Watch i że jeszcze jednak poczekamy na kolejną wersję ich naręcznego urządzenia.

2

Jack-out

Skoro już Apple zamierza się pozbyć złącza jack 3,5mm to pasowałoby coś zrobić z słuchawkami dołączanymi do zestawu. I tak oto pojawiły się zdjęcia i nagrania video, na których widać nowe słuchawki EarPods wyposażone w złącze Lightning. A co z pozostałymi użytkownikami słuchawek lub innego sprzętu ze złączem jack? No cóż… Pewnie w grę wejdzie przejściówka za jedyne 99 baksów… Jeśli chodzi o sam kształt słuchawek, to nie uległ on żadnym zmianom. Czy coś się zmieni wewnątrz? Jeśli tak, to Apple nie omieszka na pewno o tym wspomnieć podczas prezentacji…

3

AirPods?

A jeśli już o słuchawkach mówimy, Forbes donosi, że Apple pracuje nad bezprzewodowymi słuchawkami wyposażonymi w specjalny czip Bluetooth, pozwalający na dłuższe użytkowanie ich na baterii. I ta praca już podobno trwa od kilku lat. Może będą chcieli je zarezerwować na przyszły rok na 10-tą rocznicę iPhone? Ich nazwa ma podobno brzmieć AirPods. Niby okres na wprowadzenie ich do sprzedaży jest idealny, skoro ma zniknąć audio-jack. Pożyjemy, zobaczymy…

4

Ask Siri

O co można zapytać Siri? Pomijam już fakt, że nie zapytamy jej o nic w języku polskim, ale lista jej możliwości jest dość długa. Powstała witryna internetowa, której zadaniem jest zbieranie wszystkich komend jakie może Siri wykonać. Znajdziemy ją pod tym LINKIEM. Lista komend podzielona jest na różne kategorie i odpowiedni system operacyjny, co znacznie ułatwi nam nawigację po witrynie i łatwiejsze wyszukanie odpowiedniej opcji. Lista komend dostępna jest w języku angielskim i niemieckim.

5

Apple – Kropka TV…

Apple zamierza utworzyć uniwersalny program tv. Mówiąc program i uniwersalny mam na myśli to, że będzie to spis programów i filmów, które są aktualnie odtwarzane i dostępne w HBO, Netflix i innych temu podobnymi serwisami i stacjami. Aplikacja miałaby działać na iOS i tvOS. Sam przyglądam się takiej aplikacji z zaciekawieniem, ale serwisy i stacje już wyraziły swoją dezaprobatę, gdyż według nich taka „obca” aplikacja wpłynie negatywnie na odbiór treści, które są promowane w ich serwisach. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi tylko jedno… $$$…

6

Znalazłeś bug w systemie? Sprawdź ile może być wart!

Od tej pory Apple będzie nagradzało pieniężnie osoby, które znajdą luki i błędy w oprogramowaniu firmy z Cupertino. Maksymalna wypłata może wynieść nawet 200 tysięcy zielonych. To ja idę grzebać po systemie… A nóż coś znajdę… Więcej info TUTAJ.

Jak iPhone i dla jakiego użytkownika…

Analitycy obstawiają, że Apple może mieć problem z zaspokojeniem rynku na większe modele nadchodzących iPhone. Ma to mieć głównie związek z tym, że większa słuchawka ma charakteryzować się podwójnym obiektywem aparatu. Przyznam szczerze, że jeśli tylko różnica będzie w aparacie, to raczej nie będzie to killer ficzer. Mówię to z mojej perspektywy, gdyż korzystam z aparatu okazyjnie i nie jest to kryterium przy wyborze telefonu podczas zakupu. Chociaż coraz bardziej zastanawiam się nad zamianą iPhone 6s na 6s Plus, głównie ze względu na większy wyświetlacz, a jeśli miałbym wybierać dodatkowe rzeczy/opcje to wolałbym, aby miał np. 3GB RAM, niż podwójny obiektyw… Punkt widzenia podobno zależy od punku siedzenia… A może jednak skuszę się na 5,5 calową wersję z pojedynczym obiektywem? Rzućcie okiem na poniższe grafiki :)

7

8

9

A Wy jakie macie zdanie w powyższych tematach? Zapraszam do komentowania.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Interesuję się technologią, lubię gadżety...
@buhh6969