Krzysiek Borek08.06.2014
Pojawią się nowe urządzenia z serii Lumia

Microsoft po przejęciu Nokii nie spoczywa na laurach, przyszłość serii Lumia okazuje się być interesująca. Obecnie słyszeliśmy o nadchodzącym budżetowcu Lumia 530, ale pojawią się także inne urządzenia.

Kolejna flagowa Lumia ma nosić nazwę kodową McLaren, oczywistą sprawą jest, że będzie działać na Windows Phone 8.1, powinna być dostępna jeszcze w tegoroczne wakacje. Nie wiemy nic o specyfikacji urządzenia,ale sama nazwa kodowa pokazuje, że może być to szybkie urządzenie. Zaraz po McLarenie powinna pojawić się Tesla, wycelowana w średnią półkę cenową. Nokia Superman także ma pojawić się w tym roku, ciekawostką może być wyposażenie jej w przednią kamerkę o rozdzielczości 5MPx, więc dla fanów „selfie”, jak znalazł.

Na początku bieżącego roku moglismy usłyszeć o Ara,Leo, Moonraker, Onyx, Peridot i Vantage, niestety te urządzenia owiane są mgłą tajemnicy.

Na początku przyszłego roku miałyby pojawić się Makepeace i Dempsey. 2015 rok to także moment debiutu nowego phableta z serii Lumia, nazwa kodowa to Cytiman, wraz z nim miałby pojawić się Talkman, czyli kolejny flagowiec. Obydwa urządzenia miałyby pojawić się w wakacje 2015 roku lub wczesną jesienią. Cytiman może być następcą Lumii 1520, ale to tylko spekulacje.

Informacje i daty wydania omawianych tutaj urządzeń mogą ulec zmianom. Równie dobrze niektóre z nich w ogóle mogą nie zadebiutować na rynku. Nie zmienia to faktu, że Microsoft pracuje nad poszerzeniem swojego portfolio o nowe urządzenia z Windows Phone 8.1

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek