Krzysiek Borek22.05.2016
Pojawią się trzy warianty pamięciowe nowego iPhone`a?

Na początku bieżącego tygodnia pojawiły się informacje o wyposażeniu mniejszego iPhone’a 7 z optyczną stabilizację obrazu i laserowy autofocus, ale więcej zmian ma dotyczyć modelu Plus.

Model Plus otrzyma on aparat z dwoma obiektywami i aż 256GB pamięci wewnętrznej.

Informacje i zdjęcia części pojawiły się na portalu społecznościowym Weibo i pierwsze, co rzuca się w oczy to 256GB pamięć wbudowana, która powinna pojawić się w obydwu modelach siódemki. Warto wspomnieć, że zdjęcie przedstawia również 16 i 64GB pamięć wewnętrzną, więc wychodzi na to, że w tym roku będą takie konfiguracje. Prawdopodobnie 128GB (w najdroższym wariancie) zastąpią 256GB, a domyślne 16GB pozostanie wstępną konfiguracją pamięciową.

Przeciek idealnie komponuje się z informacjami o wykorzystaniu pamięci o pojemności 256GB, być może zarezerwowanej dla iPhone’a 7 Plus. Ten sam przeciek mówił też o zastosowaniu pojemniejszej baterii w nadchodzącym fablecie Apple.

iphone-7-plus-dual-camera

Postawienie na większą ilość pamięci wewnętrznej w przypadku 7+ jest dla mnie logiczne, ponieważ zastosowanie aparatu z dwoma obiektywami, może zwiększyć wielkość zajmowanego miejsca przez zdjęcia lub nagrania w 4K. Biorąc pod uwagę ten praktyczny aspekt, nadal nie wiem, dlaczego najmniejszym nominałem jest 16GB. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłyby modele z 64/128/256GB, ale w Cupertino nadal nie są na to gotowi.

Z poprzedniego przecieku wiadomo, że zmianom ulegną linie antenowe, a iPhone 7 z wyświetlaczem o przekątnej 4,7 – cala otrzyma laserowy autofocus, co przełoży się na lepszą jakość zdjęć wykonywanych wieczorem. Warto nadmienić, że LG wprowadziło w swoim sztandarowym modelu z 2014 roku.

Wygląd nie powinien się znacznie różnić od tego wprowadzonego 3 lata temu, a na prawdziwe zmiany przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku. Ponadto wygląda na to, że w tym roku Apple w końcu skupi się na aparatach w obydwu modelach iPhone’a 7.

 

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek