Krzysiek Borek28.07.2014
Pojawiła się specyfikacja techniczna nowych modeli MacBook Pro Retina

Na jednej z Chińskich stron internetowych pojawiły się informacje o nowych, nadchodzących Macbookach Pro z ekranem Retina, wraz z jego specyfikacją techniczną.

Zdjęcie, które widzicie poniżej być może jest spreparowane i mija się z prawdą, choć z drugiej strony może być to błąd w systemie Apple. Kolejną możliwością jest zaprezentowanie kolejnych modeli Macbooka Pro, które pojawią się w niedalekiej przyszłości.

macbook

Ze zdjęć wynika, że pojawią się 2 lub 3 konfiguracje Macbooka Pro Retina, każdy z nich ma posiadać 16GB pamięci RAM, a konfiguracje wyglądają następująco :

  • Intel Core i7 2,2GHz z Turbo Boost do 3,4GHz, 16GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 256GB i GPU Intel Iris Pro
  • Intel Core i7 2,4GHz z Turbo Boost do 3,7GHz, 16GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 512GB i dwie karty graficzne, jedna to Intel Iris Pro, a druga GeForce GT750M (2GB pamięci)
  • Intel Core i7 2,8GHz z Turbo Boost do 4,0GHz, 16GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 1TB, dwie karty graficzne, jedna to Intel Iris Pro, a druga GeForce GT750M (2GB pamięci)

Dla porównania poniżej zdjęcia obecnych modeli Macbooka Pro Retina.

Oprócz zwiększenia pamięci RAM, zmiana zajdzie również w użyciu nowszych procesorów Intela. Ciekawą opcją wydaje się być MBP z HDD 1TB, poza tym dziwne,że w konfiguracji nie występuje mobilna wersja GT 800 od nVidii, która jest bardziej energooszczędna. Nie wiemy czy zmiany będą dotyczyć, także MBP z 13″ przekątną ekranu. Choć wiele wskazuje,że tak będzie, ponieważ Apple zawsze poprawia większość swoich produktów, a nie wybrane modele.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek