Krzysiek Borek09.07.2014
Pojemność baterii iPhone`a 6 nieznacznie się zmieni z powodu cienkiej budowy

Ostatnio mogliście przeczytać plotki, dotyczące pojemności baterii iPhone`a 6. Jednakże z powodu budowy urządzenia, pojemność może być nieco inna.

Co raz cieńsze urządzenia na rynku mobilnym to normalna sytuacja, każdy producent chce mieć, jak najcieńsze urządzenie w swoim portfolio. Co za tym idzie bateria również musi być cienka, więc jej pojemność diametralnie się zmienia.

bateria

Producenci urządzeń z Androidem umieszczają co raz większe baterie w swoich urządzeniach, a co z Apple. iPhone 4S posiada baterię o pojemności 1420mAh, podczas gdy pojawił się iPhone 5, pojemność zwiekszyła się o 20 mAh. Kolejna zmiana pojemności miała miejsce w iPhonie 5S, tutaj mamy 1560 mAh. Sytuacja pokazuje, że Apple potrafi poprawić pojemność baterii.

Dzięki informacjom z Chin dowiedzieliśmy się, że pojemność baterii nie będzie taka, jak w ostatnich plotkach. W poprzednim wpisie traktującym o tym temacie mogliście przeczytać, że pojemności baterii będą dosyć duże. wiadomo, że iOS 8 będzie dobrze zarządzał zasilaniem, ale tych pojemności o których wspominałem na pewno nie będą.

bateria iphone 6

Związek pomiędzy pojemnością baterii, a pojemnością baterii i czasem użytkowania na jednym ładowaniu jest ważny. Jeżeli Apple dobrze wykona urządzenie i zoptymalizuje pod tym kątem iOS 8, to nie będzie powodu, aby mysleć o tamtych pojemnościach. Czy Apple powinno iść na tego typu kompromis?

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek