Krzysiek Borek12.09.2015
Pojemność baterii iPhone 6s niższa względem iPhone 6

Pewnie większość z was zastanawiała się nad pojemnością baterii w najnowszych modelach iPhone‚a, niestety Apple postanowiło, że bateria w modelu 6S będzie miała mniejszą pojemność, niż ta znajdująca się w iPhonie 6.

Na jednym z materiałów promocyjnych można zauważyć zbliżenie na baterię nowego dziecka Cupertino, jej pojemność wynosi 1715mAh, podczas, gdy iPhone 6 ma baterię o pojemności 1810mAh.

Bater

Nie wiem, dlaczego Apple obrało taką drogę i postanowiło zmniejszyć pojemność niewymiennego ogniwa, choć żywotność baterii ma pozostać na tym samym poziomie (co iPhone‚a 6). Podejrzewam, że wszystko z powodu nowego układu scalonego, Apple A9 wykonanego w 14nm procesie litograficznym (finFET), bez wątpienia będzie bardziej energooszczędny od A8. Poza tym w iOS 9 wprowadzono tryb oszczędzania energii, który również powinien pomóc w dłuższym działaniu.

Z drugiej strony zaimplementowanie baterii o mniejszej pojemności, świadczy o wprowadzeniu nowego sterownika dotyku, który znajduje się zaraz pod baterią. Pomimo zapewnień Apple o podobnej żywotności baterii, wolałbym pojemniejszą baterię, w końcu to następca poprzedniego modelu, więc zmian powinno być więcej. Przede wszystkim, jeżeli chodzi o pojemność baterii.

Źródło: modmyi.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Brzydkismutny

  Witam zaktualizowałem Ipada do 9.0 GM niestety w zakładce „Battery” nie widze suwaka z „Low power mode”. A podobno miało być coś takiego? o co chodzi?

  • Brzydkismutny

   sprawa wyjaśniona, Low power mode dostępny jest tylko na Iphony. ;/ wielka lipa że nie można tego zaserwować również Ipadom. dziwna polityka firmy zupełnie niezrozumiała.

 • SIMON

  Nooo, tez mialem ubaw jak sie o tym dowiedzialem. Sprawili, ze iOS bedzie wydajniejszy, to poswiecili kawalek baterii, bo i tak iPhone popracuje na niej tyle samo co model poprzedni. Spoko, mozna i tak. Za chwile pojawi sie tu jeden lokalny bardzo fan produktow i systemu Apple i powtorzy po raz setny ulubione slowo – optymalizacja!

 • Bartosz Jasiówka

  przecież to jest emejzing co wy sie czepiacie

  żart

  • SIMON

   No jasne, skroci to tez zapewne czas ladowania o jakis kwadrans, a to juz niewatpliwy plus. 😁