Jakub Świtek09.11.2014
Pokrowce D.Bramante1928 dla iPhone – recenzja

Nosić iPhone’a samego czy w jakimś pokrowcu, jeżeli w pokrowcu to jaki wybrać skoro na rynku jest tyle propozycji, ile rodzajów kwiatów do ogrodu. Warto przyjrzeć się pokrowcom tworzonym przez duńską firmę D.Bramante1928.

Jak mogliście już przeczytać w poprzedniej recenzji, firma D.Bramante1928 zajmuje się tworzeniem akcesoriów z wysokiej jakości skóry do naszych przenośnych urządzeń. Tym razem przedstawiamy wam dwa rodzaje pokrowców dla naszych telefonów.

Pierwszy z nich to Leather Folio Cover. Jest to elegancka, wykonana z wysokiej jakości skóry klapka chroniąca ekran naszego telefonu a także jego tył. Przypomina wyglądem Smart Case dla iPada lub etui, które proponuje Samsung dla niektórych swoich telefonów z tym, że w tych produktach została użyta bardzo dobrej jakości skóra a nie tworzywo sztuczne. Sam cover jest bardzo cienki i dzięki minimalistycznemu wzornictwu nie rzuca się w oczy.

Od strony ekranu został wycięty otwór dzięki któremu możemy rozmawiać przez telefon gdy ekran jest zasłonięty. Również na odwrocie producent zadbał o wycięcie, dzięki czemu mamy dostęp do aparatu a także latarki. Niestety przez budowę etui przyciski służące do regulacji głośności zostały zakryte przez co dostęp do nich dla wielu ludzi będzie utrudniony lecz na szczęście mimo to można ich używać. Sam montaż jest bardzo prosty i polega na przyklejeniu pokrowca do pleców naszego telefonu przy użyciu folii 3M. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że folia jest kilkukrotnego użycia, dzięki czemu nasze etui w razie potrzeby może zostać zdjęte oraz ponownie nałożone po jakimś czasie. Warto zachować kawałek papieru, którym zabezpieczymy tą folię.

1

2

Pokrowiec Leather Folio Cover występuję w czterech kolorach: “Hunter Dark”, “Smooth Black”, Smooth White”, “Golden Tan” i możecie go nabyć na stronie producenta w cenie 29.99€ lub w dwóch wersjach kolorystycznych w cenie 69 zł na stronie 3.7.6 West*.

Main_Banner_1_text

Kolejnym pokrowcem jest Flip – Down Case, który swoją budową przypomina mi kaburę stosowaną do ochrony starych telefonów. W przeciwieństwie do poprzedniego modelu nasz telefon jest tutaj chroniony praktycznie z każdej strony, dzięki czemu przy upadku nie powinien zostać uszkodzony. Plecy telefonu a także przód są pokryte podwójną skórą, która sprawia wrażenie dobrze zabezpieczającej. Również w tym przypadku możemy rozmawiać gdy nasz telefon jest “zabunkrowany” wewnątrz pokrowca dzięki dziurkom w przedniej klapie. Fajnym pomysłem jest utworzenie specjalnej kieszonki na np kartę płatniczą w wewnętrznej części etui, dzięki czemu nie musimy brać ze sobą portfela gdy chcemy udać się na jakiej małe zakupy. Spokojnie zmieścimy tu kartę oraz prawo jazdy.

Niestety gdybyśmy chcieli umieścić w nacięciu dwie karty to już pojawiłby się problem, ponieważ jest za wąskie. Sam montaż telefony jest bardzo prosty i polega na wsunięciu naszego urządzenia w wyznaczone uchwyty, które trzymają telefon bardzo stabilnie, bez obawy o to, że się wyślizgnie. Przednia klapka utrzymywana jest przez magnesy znajdujące się w górnej części uchwytu trzymającego nasz telefon. Niestety to rozwiązanie ma też swoje wady, ponieważ klapa zamyka się od dołu co może utrudniać korzystanie z podpiętych słuchawek mimo specjalnego otworu.

3

4

Etui Flip – Down Case dostępne jest również w czterech kolorach. Na stronie producenta cena wynosi 29.99€. Możemy je również dostać w 3.7.6 West** w cenie 69 zł.

Folio Cover zapewnia minimalistyczne doznania a także bardzo elegancko się prezentuje natomiast Flip – Down Case zapewnia wysoką ochronę dla naszych urządzeń. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. A jakie jest wasze zdanie o tych pokrowcach? Chcielibyście je mieć a może już je macie. Dajcie znać w komentarzach.

* Leather Folio Cover

** Flip – Down Case

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Moderator na myapple.pl
Uwielbiam sprzęt Apple.

@zakino4