Krzysiek Borek07.07.2014
Port Androida L dla starszych Nexusów

To nie koniec informacji o nowym systemie Google, który pojawi się już we wrześniu. Wraz z wydaniem kodu źródłowego i SDK Androida L dla AOSP. Dzięki temu starsze urządzenia z serii Nexus mogą zostać zaktualizowane do najnowszej wersji systemu Google.

Mowa oczywiście o Nexusie 4 i Nexusie 7 (2012). Dzięki developerom z XDA, powstały porty Androida L dla obydwu urządzeń. Oprogramowanie dla tabletu bazuje na SDK, które zostało udostępnione przez giganta z Mountain View, natomiast Nexus 4 dostał port Androida L bezpośrednio z Nexusa 5.

Google LG Nexus 4

Niestety obecnie oprogramowanie może być traktowane, jako ciekawostka, dlaczego? Oprogramowaniu daleko do stabilnego działania, w wyniku czego użytkowanie na co dzień, będzie dosyć uciążliwe.

Większość z funkcjonalności nowego Androida, po prostu nie działa. Jednakże, jeżeli użytkownicy starszych urządzeń z serii Nexus są zainteresowani, mogą rzucić okiem na nowego Androida, który pojawi się już na przełomie września dla Nexusa 5 i 7 (2013), dla reszty urządzeń z rodziny Nexus, L pojawi się jeszcze w tym roku.

Aby zaktualizować Wasze urządzenia do Androida L, należy postępować wg. intrukcji wgrywania Custom ROMów, oczywiście wymagany jest tutaj odblokowany bootloader.

Jeżeli chcecie wypróbować oprogramowanie, poniżej macie linki, skąd możecie je pobrać.

Źródło: androidbeat.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek