Krzysiek Borek09.05.2014
Pościg NTT DoCoMo za siecią 5G

Pewnie Wasz operator dopiero zaczął serwować połączenie z siecią 4G. Teraz możecie przeczytać,że rozpoczęły się testy sieci 5G, wszystko miało miejsce rok temu.

Samsung zapowiedział, że nowa sieć będzie dostepna w 2020 roku. Podczas testów na Galaxy S4,użyto 64 anten, aby uzyskać 1GBPs przepustowości łącza, jednakże to nadal za mało, biorąc pod uwagę nową sieć. NTT DoCoMo współpracuje z wieloma koncernami, takimi jak : Alcatel-Lucent, Ericsson, Fujitsu, NEC,Nokia i Samsung. Będą oni testować sieć 5 generacji.

Testy będą zawierały informacje, jak dobrze będzie można uzywać sieci, która będzie działać z prędkością 5G, z antenami o częstotliwości powyżej 6GHz. Sieć ta pozwala na wymianę danych przy prędkości 10GBps, co jest 1000 razy większe od prędkości 4G LTE. Testy wykażą, jak bardzo sieć jest wydajna i wtedy okaże się jak dobrze wszystko będzie ze sobą współpracowało. Nawet jeżeli wiele urządzeń jest podłączonych do tego typu sieci.

Testy rozpoczną się jeszcze w tym roku w centrum R&D NTT DoCoMo, mieszczącym się w prefekturze Kagawa, testy na zewnątrz rozpoczną się w późniejszym czasie.

Informacje z testów będą dzielone ze wszystkimi na konferencjach, jak i poza nimi, co pozwoli na wprowadzenie standardów dla nowej sieci.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek