Krzysiek Borek02.10.2015
Powitajcie nowego króla mobilnej fotografii, Sony Xperia Z5

Podczas prezentacji Xperii Z5, Sony zarzekało się, że ich sprzęt ma najlepszy aparat główny na rynku mobilnym. Obecnie tego nie sprawdzę, ponieważ sprzętu jeszcze nie ma i minie trochę czasu, zanim zostanie mi udostępniony w celach testowych. Jednakże DxOMark wziął na warsztat najnowszego szklanego samuraja zaraz po testach Nexusa 6P.

Screenshot 2015-10-01 at 09.19.28

Screenshot 2015-10-01 at 09.19.43

Wygląda na to, że DxOMark przyznał Z5 najlepsze wyniki w wykonywaniu zdjęć (88) i rejestrowaniu wideo (86), co przekłada się na nieco lepsze wyniki od Samsunga Galaxy S6 Edge (88 za zdjęcia i 84 za wideo) i Nexusa 6P (86 i 79). Portal chwali jednostkę Sony do wykonywania zdjęć za szybkie ostrzenie w każdych warunkach i według nich jest to obecnie najlepszy aparat, jaki testowali dotychczas. To samo dotyczy szczegółowości zdjęć, odpowiedniego balansu bieli i odwzorowania kolorów, nie zapominajmy również o niskiej ilości szumów podczas wykonywania zdjęć w niesprzyjających warunkach oświetleniowych.

sub_scores_bar_chart Nexus-6P-ranking

Aż takim specem, jak ludzie z DxOMark nie jestem, ale chciałbym się przekonać na własne oczy, czy rzeczywiście tak jest, ponieważ zdjęcia wykonane Z3+ nie należą do najlepszych. Poza tym chcę samemu zweryfikować, czy zdjęcia i wideo są naprawdę tak dobre, jak twierdzi portal DxOMark. Z5 na półkach sklepowych pojawi się w przyszłym tygodniu w cenie 2999zł, recenzja powinna się niedługo pojawić.

outdoor_colour exposure white_balance

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • Sensation

    spece więksi czy mniejsi, napewno o fotografi i jakości zdjęć wiedzą więcej niż takie gsmareny phoneareny i inne zagraniczne serwisy razem wzięte- DXO Mark to uznana marka jeśli chodzi o branże foto na świecie, dlatego też uważam że ich testy mają dużo większą wartość niż to co widzimy zazwyczaj na portalach związanych stricte ze smartfonami a nie jakością fotografi. Inna sprawa to w których przypadkach DXO jest całkowicie bezstronne i obiektywne, bo tak odległe miejsca np N 808 Pure View czy N 1020 nakazują być wyczulonym na ten aspekt sprawy.

    Tak czy siak jestem strasznie ciekawy czy nowy iphone 6S+ przejmie pałeczke lidera jeśli chodzi o mobilną jakość zdjęć.