Krzysiek Borek24.03.2017
Powrót z iOS 9.3.5 na niższy niedługo będzie dostępny

Jailbreak należy do skomplikowanych operacji, choć obecnie jest przystępny dla użytkownika. Jednak narzędzia do odblokowania zabezpieczeń systemu operacyjnego w swoich pierwszych fazach istnienia nie są proste do zrozumienia i użytkowania.

Przykładem mogą być wszystkie urządzenia mobilne Apple z iOS 9.3.5 i 32-bitowym układem scalonym. Amerykanie sprawili, że obecnie wersja 9.3.5 blokuje Jailbreak i zainteresowani muszą mieć starszą wersję oprogramowania, aby ją odblokować.

Aktualizacja starszych modeli do nowszej wersji systemu operacyjnego jest niemożliwa, ale powrót z 9.3.5 na niższą wersję będzie niedługo dostępny. Po powrocie na niższą wersję użytkownik będzie w stanie wykonać Jailbreak za pomocą aplikacji mobilnej Pangu lub Home Depot. Problemem może być kompatybilność narzędzia przywracającego starszą wersję systemu operacyjnego, ponieważ początkowo będzie wyłącznie na macOS.

Jeden z autorów nie podał dokładnej daty wydania narzędzia, ale wygląda na to, że pojawi się szybciej, niż sądziłem.

Q: Does this need blobs?
A: Yes, blobs are required.
Q: What if I don’t have blobs?
A: You’re out of luck then. Sorry.
Q: What devices does this method work on?
A: Any 32 bit device running any iOS 9.x version.
Q: Do I have to be on iOS 9.3.5 to trigger this bug?
A: No. The bug exists on any iOS 9.x version.
Q: What if my iOS device is on iOS 10.x?
A: You’re also out of luck then. Sorry.
Q: Any ETA?
A: I don’t necessarily like giving ETA’s out, but I feel kind of confident about this one. Expect something either at the end of this month or sometime in April.

Wydaje mi się, że wielu użytkowników z iOS 9.3.5 na pokładzie ma się z czego cieszyć pod warunkiem, że macie pliki .shsh2 ze starszych wersji iOS.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek