Krzysiek Borek16.09.2014
Poznajcie uniwersalną klawiaturę Microsoftu

Klawiatury zewnętrzne to w dzisiejszych czas chleb powszedni. Pojawia się ich stosunkowo dużo, jednakże większość z nich dedykowana jest tylko dla jednego mobilnego systemu operacyjnego. Sytuację zamierza zmienić Microsoft.

W paźdzerniku w sprzedaży pojawi się uniwersalna klawiatura giganta z Redmond. Dziś miała miejsce prezentacja klawiatury, która współpracuje z następującymi systemami operacyjnymi:

  • Windows
  • Windows (wersja mobilna)
  • Android
  • iOS

Dodatkowo zaprezentowana przez Amerykanów klawiatura pełni rolę etui dla urządzenia mobilnego, więc tak na prawdę kupujemy akcesorium 2w1. Otwierając pokrywę klawiatury włączamy ją i Bluetooth, odpowiednio zamykając ją, wyłączamy Bluetooth i klawiaturę. Razem z klawiaturą dostajemy stojak, dzięki któremy postawimy nasz tablet, czy smartfona obok klawiatury.

Mic1

Interesującą sprawą jest to, że klawiatura po sparowaniu z danym urządzeniem, wykorzystującym jeden z przytoczonych systemów operacyjnych adaptuje się do niego. W rezultacie przyciski funkcyjne klawiatury mogą zostać przypisane do charakterystycznych funkcji danego systemu.

Cena klaiatury została ustalona na 79.95$ i pojawi się w paźdzerniku, choć nie podano dokładnej daty.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek