Krzysiek Borek12.02.2016
Poznaliśmy możliwości fotograficzne HTC M10?

Wygląda na to, że sztandarowy model HTC przewidziany na bieżący rok nie pojawi się podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. Tajwańczycy zaprezentują sprzęt dopiero w kwietniu podczas spotkania prasowego w Londynie.

Jedna z osób zamieszanych w przecieki na temat nadchodzących urządzeń mobilnych dotarła do szczegółowych informacji na temat obydwu zastosowanych aparatów.

W M10 (Perfume) powinien pojawić się 12 MPix aparat główny Sony IMX377 z laserowym autofokusem i detekcją fazy. Nad wyświetlaczem pojawi się 5MPix jednostka Ultrapixel dostarczona przez Samsunga, jednakże rozmiar pojedynczego piksela będzie mniejszy w porównaniu do jednostki HTC. Warto wspomnieć, że obydwa aparaty będą mieć optyczną stabilizację obrazu (OIS). Poza tym, w nadchodzącym flagowcu możemy spodziewać się wyświetlacza QHD o przekątnej 5,1 lub 5,2 – cala, 64 – bitowego układu scalonego Snapdragon 820, 4GB pamięci operacyjnej i 32GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy, choć użytkownik do dyspozycji otrzyma jedynie 23GB. Nie zapomniano również o wprowadzeniu czytnika linii papilarnych, który pojawi się w przycisku początek pod wyświetlaczem. Jeżeli chodzi o system operacyjny, to w tej kwestii HTC nie powinno zawieść oczekiwań fanów i konsumentów. Po wyjęciu sprzętu z pudełka i pierwszym uruchomieniu powinniśmy ujrzeć Androida 6.0.1 z nakładką Sense 8.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek