Krzysiek Borek23.08.2014
Poznaliśmy specyfikację techniczną Blackberry Passport?

Przyszły miesiąc będzie niezwykle bogaty w prezentacje nowych urządzeń mobilnych. Apple, Samsung i Blackberry zaprezentują urządzenia, na które wszyscy czekają. Do iPhone’a 6 i Samsunga Galaxy Note 4, dołączy Blackberry Passport.

To nie codzienna sytuacja, gdy uwaga konsumentów zwrócona jest w kierunku urządzenia Blackberry. Takiej akcji nie widzieliśmy od czasu zapowiedzi Blackberry Storm. Najnowszy model Blackberry będzie posiadał zarówno dotykowy wyświetlacz, jak i klawiaturę QWERTY z 3 rzędami fizycznych przycisków (same litery bez znaków interpunkcyjnych). Kolejny rząd przycisków wirtualnych pojawi się w zależności od kontekstu tekstu, który wprowadzamy.

Black

Blackberry Passport zostanie wyposażony w 4,5″ wyświetlacz o rozdzielczości 1440×1440, chroniony przez Gorilla Glass 3. Sercem urządzenia będzie 4 rdzeniowy procesor Snapdragon 800, taktowany 2,2GHz wraz z Adreno 330. Procesor wspomogą 3GB pamięci RAM, na dane użytkownika producent przewidział 32GB pamięci wbudowanej, pamięć będziemy mogli rozszerzyć za pomocą kart microSD. Zdjęcia wykonamy aparatem głównym o rozdzielczości 13MPx z optyczną stabilizacją obrazu, do wideorozmów przeznaczony jest przedni aparat o rozdzielczości 2MPx. Passport będzie miał port nanoSIM i baterię o pojemnośc 3450mAh.

Dzięki takiej specyfikacji, użytkownicy konkurencyjnych systemów, być może przesiądą się na system Blackberry 10. Dzięki temu urządzeniu Blackberry może nieco namieszać na rynku.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek