Wacław Niezgoda21.05.2015
Prawdziwa wielozadaniowość w nowym iOS

Sprzedaż iPadów spada po raz pierwszy od premiery pierwszego urządzenia z tej linii w 2010 roku. W związku z tym Apple musi przekonać do siebie nowych klientów, jak i zachęcić, tych którzy posiadają iPada ale nie odczuwają potrzeby zmiany go na nowszą generację.

Jednym ze sposobów na przyciągnięcie nowych konsumentów jest większy iPad o przekątnej ekranu 12″, o którym jest głośno w ostatnim czasie.

Rolę drugiej zachęty, jest oprogramowanie. Tablety posiadają już wystarczającą moc obliczeniową, aby sprostać używaniu dwóch lub nawet więcej aplikacji w tym samym czasie. Opcja ta miała być możliwa już w iOS 8; lecz w ostatniej chwili została z niego usunięta, na główny plan wysunęło się ukończenie iPhone 6 i 6 Plus oraz Apple Watcha.

Według doniesień, Apple ma pokazać funkcję podziału ekranu w iOS oznaczonym numerem 9. Dzięki niej zobaczymy obok siebie dwie różne aplikacje lub tą samą z dwoma różnymi kartami lub dokumentami.

Inżynierowie z Cupertino testowali podział ekranu na obecnych modelach iPada, chociaż ma być to przeznaczone głównie dla domniemanego iPada Pro.

Prototyp iPada Pro ma działać jak na razie na zwykłej wersji iOS, Apple chce jednak wykorzystać większy ekran, poza podziałem ekranu Cupertino chce przeprojektować aplikacje domyślne, Siri oraz Centrum Powiadomień aby jeszcze bardziej wykorzystać zalety dużego ekranu. Ponadto iPad Pro ma być wyposażony w stylus, opcjonalną klawiaturę oraz ma wspierać standard USB.

Jeszcze jedną funkcją, która ma przyciągnąć do iPadów głównie rodziny ma być możliwość dzielenia się tabletem poprzez zakładanie oddzielnych kont użytkownika. Każde konto, będzie miało dostęp jedynie do swoich aplikacji, mediów i dokumentów. Niestety konta użytkowników, również zostały przesunięte i nie zostaną zaprezentowane w czasie konferencji WWDC, a co za tym idzie zostaną one udostępnione w kolejnej aktualizacji iOS.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS
  • Waldemar Sinicki

    byłoby super gdyby ten pomysł został zrealizowany w oryginalnym iOS. Na chwilę obecną takie rzeczy dostępne po jailbreaku, jest kilka świetnych programów a szczególnie jeden dominujący.

  • Dd

    Możesz podać nazwę tego programu?