Krzysiek Borek05.02.2016
Prawie 1/3 użytkowników iPhone`a korzysta z modeli z 4″ ekranem

Ostatnie dane z Mixpanel pokazują, że prawie 32,22% użytkowników iPhone’a nadal korzysta z modeli mających 4 – calowy wyświetlacz. To ten sam rozmiar, który ma mieć bohater ostatnich przecieków, czyli „iPhone 5se.”

Od 2013 roku Apple wprowadziło trzy poręczne modele swojego smartfona, wliczając w to 5,5c i 5s, a niektórzy konsumenci nadal twierdzą, że to najlepsza przekątna wyświetlacza, dzięki niej sprzęt jest poręczniejszy w porównaniu do większego, a użytkownik bez problemów może go obsługiwać jedną ręką.

Najnowszy, 4 – calowy sprzęt Apple, iPhone 5S jest obecnie w rękach niemal 20% użytkowników, a z 5 korzysta 7,53%, najmniejszą popularnością w tym zestawieniu „cieszy” się model wykonany z tworzywa sztucznego (5c), jedynie 5,66% konsumentów go ma.

iPhone-4-inch

W ostatniej rozmowie telefonicznej, związanej z dochodami, Tim Cook powiedział, że 60% użytkowników mniejszych modeli nie zdecydowała się na zakup iPhone’a 6/6 Plus lub 6s/6s Plus. Mam wrażenie, że nie wszyscy są zwolennikami sprzętu, który ciężko obsłużyć jedną ręką.

Obecnie konsumenci są zainteresowani mocniejszym modelem od 5S, ale musi mieć taki sam rozmiar. Obecnemu modelowi zaczyna brakować mocy przerobowej, wsparcia dla Apple Pay, 3D Touch i Live Photos.

Z tego powodu „iPhone 5se” może zostać wyposażony w układ scalony A9, NFC i wsparcie dla Żywych zdjęć/tapet. Jego cena miałaby się zamknąć w 500$ (1975 zł), więc powinna być bardziej atrakcyjna względem nowszych modeli.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • masi0

  …..co dalej mnie utwierdza w przekonaniu, że 5se będzie sprzedażowym hitem

  • Marcin Wojciechowski

   Moim zdaniem 5se ma szanse zdobyć szturmem rynek i chyba tak też będzie.

 • Waldemar Sinicki

  Mam 6S Plusa i w życiu niechciałbym używać 6 a co dopiero jeszcze mniejszej jakiejś 5se

  • antichrist

   zdecydowanie zgadzam się z Tobą, pomimo że uważam 4s za najlepszego iphona, jednak 6s+ jest bezkonkurencyjny

 • Łukasz

  Mam 5S 32GBod premiery i jak na razie to nie zamierzam go zmieniać

  • Blob_

   Tak samo ja ;) 6stki są za duże a ich design leży :/ , te ramki z tylu i wystający aparat skutecznie odstraszają potencjalnych nowych nabywców ! Mam nadzieje ze wersja 7 bedzie bardziej elegancka :)

   • Marcin Wojciechowski

    Wystający obiektyw aparatu foto w 6 i nowszych modelach niestety ale psuje cały wygląd smartfona.

 • karroryfer

  Wymienć stare 4” na nowe za 500$ tylko po to aby odbierać tel i słuchać muzy ( no bo chyba nikt nie powie że na tym gra lub ogląda coś ! – jesli tak to nie za długo optycy się ucieszą )
  Zaiste sukces gwarantowany