Krzysiek Borek26.06.2015
Premiera OnePlus 2 wkrótce,możecie tam być, będąc w domu

OnePlus nadal „zasypuje” nas informacjami, związanymi z premierą OnePlus 2 – tym razem padło na datę premiery, a nie nowości w słuchawce z państwa środka. Producent uważa, że każda premiera wygląda tak samo, więc postanowili zaprosić nas do ich świata. Co to oznacza?

Ich technologia (VR — Wirtualna Rzeczywistość) pozwoli na oglądanie premiery „na żywo” obok wszystkich pracowników i fanów marki. To interesujące i innowacyjne podejście do tematu, dzięki niemu technologia może sporo zyskać. Stream odbędzie się 27 lipca , bieżącego roku.

11nkGSF

Nie posiadacie gogli rozszerzonej rzeczywistości? Nic nie szkodzi, OnePlus rozdaje je za darmo, choć będziecie musieli ponieść koszty przesyłki. Ich gogle bazują na Google Cardboard 2.0, według nich są one bardziej wytrzymałe, kompaktowe i czystsze od reszty. Obecnie nie są dostępne, ale po wejściu na oficjalną stronę – oneplus.net możecie się zapisać na zakup.

Myślicie, że to dobry pomysł? Co o tym sądzicie?

Źródło: xda-developers.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Vision

    Ludzie tacy jak ja, którzy mają Google Cardboard – myślimy, że ich serwery padną z powodu za słabego łącza. Materiał wideo do VR bardzo dużo waży (jest wielokrotnie większy od standardowego wideo.

    Sam pomysł transmisji wirtualnej jest genialny. Tego typu premiery są przyszłością technologii. Widz ma wrażenie, że na prawdę tam jest. Może siedzieć w pierwszym rzędzie, rozglądać się dookoła i widzieć prowadzącego i ludzi. Jestem pewny, że już za 2-3 lata Google i Apple będzie robić podobnie. W tym samym czasie powinny być dostępne transmisje z meczy piłki nożnej z punktu widzenia osoby w pierwszym rzędzie.

    Brakuje jednak technologii torrent stream zgodnej z VR 360 3D. Poza tym większość dużych firm jest przeciwnych torrentom i wolą męczyć własne serwery.