Krzysiek Borek06.11.2015
Problemy z Touch ID po aktualizacji do iOS 9.1

Aktualizacje iOS mają to do siebie, że zazwyczaj poprawiają działanie większości urządzeń mobilnych Apple, ale w przypadku wersji 9.1 jest inaczej. Najnowsza kompilacja sprawia więcej złego niż dobrego.

Użytkownicy narzekają na zapomnienie przez system operacyjny ich odcisków palców i wolniejsze działanie Touch ID. Problem dotyczy iPhone‚a 5s, iPhone‚a 6, iPhone‚a 6s/6s Plus, a także iPada Air 2. Problem został nawet opisany na portalu Reddit, a użytkownik DeadraCross wspomniał, że Touch ID działa w 15% i potrzebuje 7 sekund na rozpoznanie linii papilarnych użytkownika. Kolejny użytkownik zauważył, że czujnik „umarł” po wykonaniu aktualizacji do 9.1. Jedyną metodą zabezpieczenia iPhone‚a w tym przypadku było podanie kodu.

Niedawno dzięki uprzejmości sklepu iClinic miałem przyjemność korzystać z iPhone‚a 6s Rose Gold i po aktualizacji do najnowszej wersji iOS nie miałem żadnych przygód podczas używania czytnika linii papilarnych. Tak czy owak, raporty o tym błędzie pojawiają się od czasu do czasu, co jest dowodem na jego występowanie.

Jeżeli macie podobne problemy, musicie czekać na kolejną odsłonę mobilnego systemu operacyjnego Apple, wątpię, żeby w tym momencie w Cupertino skupili się na eliminacji problemu.

Źródło: techradar.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • martino220

  U mnie z kolei jest inny problem z touch w 6s…. wyczuwalny jest delikatny luz na przycisku home. Np. przy operacji podwójnego kliknięcia w home w celu obniżenia ekranu słychać taki „przedskok” jakby przycisk był nie dopasowany to telefonu, „delikatnie mniejszy” niż powinien, gdyż nawet jak położę na niego palec i chcąc poprzesuwać go w poziomie jest to możliwe i wyczuwalne….chyba w iphonie to nie dopuszczalne. Czy ktoś ma podobnie???

  • Waldemar Sinicki

   To reklamuj dziada !

   • martino220

    tak będzie trzeba zrobić. Dzięki

  • Przemek

   Miałem podobny problem w moim iP5S, u mnie przycisk był całkiem luźny, oddałem do Cortland w Wrocławiu, wymienili na nową sztukę. :)

   • martino220

    Ale dali Ci nowy telefon?

    • Quba

     Zapewne refurba

     • Przemek

      Zapewne nie refurba! Mądralo!

     • ARo

      Napewno refub ,złom w nowej obudowie he he

     • Przemek

      Aleś błysnął! Boki zrywać!

    • Przemek

     Tak, nową sztukę. A czy refurba, to nie wiem, być może? Ważne, że wygląda i działa jak nowy! :) Dodam, że jeśli byłby to refurb, to raczej gwarancja nie szłaby od nowa, czyli od dnia aktywacji mojego nowego iP. A poza tym, wg tej strony, http://www.chipmunk.nl/index.html , mój iP został wyprodukowany we wrześniu tego roku. No chyba, że się mylę, to mnie poprawcie…

 • Cały iPhone 5s działa fatalnie. Potrafi się zaciąć przy przeglądaniu zdjęć, animacje skaczą, aplikacje się wysypują. Bardzo zła aktualizacja.

 • Zygmunt Kowalski

  Jest głośny w 6s plus czego nie było w 6 plus oraz fakt ze po aktualizacji działa wolno i fatalnie nie zawsze sie odblokowywuje