Krzysiek Borek16.09.2015
Procesor Apple A8 w iPadzie mini 4 wydajniejszy od tego w iPhonie 6

Nie wszystkie układy scalone Apple A8 są tak samo wydajne, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę iPada mini 4. Apple zaimplementowało w nim niemal ten sam układ scalony, który jest obecnie odpowiedzialny za sprawne działanie iPhone‚a 6 i 6 Plus, z tym że A8 w mini 4 jest wydajniejszy od układu scalonego ze smartfonów.

Portal ArsTechnica ma dostęp do iPada mini 4, co zaowocowało wczesnymi testami wydajności tabletu z Cupertino, którego już teraz mogą kupić zainteresowani konsumenci. Redaktorzy portalu zauważyli, że taktowanie układu scalonego tabletu wynosi 1,5GHz w porównaniu do 1,4GHz z obydwu wariantów iPhone‚a 6. 100 mHz to nie dużo, ale wraz z tą zmianą Apple zaimplementowało 2GB pamięci operacyjnej.

ipadmini-4-benchmark-630x459

Ostatecznie nie widać sporych różnic w zmianie taktowania z 1,4GHz na 1,5GHz, choć mini 4 jest szybszy od swojego poprzednika o 20%,a porównując go z A8X, okazuje się, że jest wolniejszy o 50%.

Według mnie to jedynie kosmetyczne zmiany, jestem jedynie ciekaw, jak wygląda wydajność układów scalonych Apple A9 i A9X, choć wczesne testy wydajnościowe pokazały, że Apple nadal jest w formie.

Źródło: technobuffalo.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek