Krzysiek Borek12.08.2015
Procesory Intel Skylake-U znajdą się w MacBooku Air

Parę tygodni temu pojawiły się pierwsze, szczegółowe informacje na temat procesorów Intela z rodziny Skylake. Według producenta mają one mieć lepszą wydajność, zapewniać dłuższą żywotność baterii i posiadać wydajniejsze GPU.

Wówczas informacje były niejasne, ponieważ przedstawiały jedynie poprawki względem procesorów z serii Broadwell. Jednakże dzisiaj portal FanlessTech rzucił nieco światła na informacje związane z nadchodzącymi układami scalonymi Intela.

skylake3larger

Skylake — U zastąpi Broadwell U. W tej serii zobaczymy procesory i7,i5,i3,Pentium i Celeron bez GPU vPro. Układy scalone Skylake — U na pewno trafią do MacBooka Air, wszystko za sprawą ich dobrej wydajności i niskim poborze energii.

21

Procesory i5, taktowane 2,3GHz i 2,4GHz powinny znaleźć się w tańszych wariantach modelu Air, a i7, taktowane 2,5GHz i 2,6GHz znajdą się w najdroższych wariantach. Wszystkie procesory z tej serii posiadają zintegrowaną kartę graficzną Intel 520 HD.

11
Architektura Skylake jest o 10% bardziej wydajna od Broadwell, a GPU w nowej serii jest wydajniejsze o 34% względem poprzednika. Układy scalone oferują również dłuższą o 1,4h żywotność baterii.

Na ten moment ciężko przewidzieć, kiedy procesory znajdą się w MacBookach Air, choć biorąc pod uwagę wyciek informacji ich oficjalna prezentacja powinna odbyć się niedługo. Wczoraj Intel zaprezentował pierwsze procesory z serii Xeon, które będą montowane w MacBookach Pro.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek