Michał16.06.2014
Program wymiany ładowarki USB o mocy 5W firmy Apple

Kilka dni temu na stronie Apple pojawiła się informacja o tym, że gigant z Cupertino uruchamia program wymiany europejskiego zasilacza USB o mocy 5 W firmy Apple.

Firma ustaliła, że w niektórych przypadkach europejskie zasilacze USB o mocy 5 W mogą się przygrzewać, stwarzając przy tym zagrożenie. Zasilacze takie były dostarczane z telefonami iPhone 3GS, iPhone 4,4S sprzedawanymi od października 2009 roku do września 2012.

Apple zachęca wszystkie osoby, które posiadają urządzenia zakupione w tych latach, do tego aby jak najszybciej wymienili je na nowe, postępując zgodnie z opisaną poniżej procedurą.

Sprawdzanie modelu zasilacza

Spójrz na etykietę między bolcami zasilacza i porównaj ją z poniższymi ilustracjami zaznaczonymi na czerwono. Zasilacz mogący sprawiać problemy można poznać po numerze modelu i kolorach liter „CE”.

Zrzut ekranu 2014-06-16 o 21.53.55

Procedura wymiany

Aby wymienić zasilacz na nowy wystarczy przynieść go, do Autoryzowanego Serwisu Apple biorącego udział w programie. Od 18 czerwca 2014 roku w programie będą też uczestniczyć partnerscy operatorzy sieci komórkowych. W ramach procedury wymiany konieczna będzie weryfikacja numeru seryjnego telefonu iPhone.

Autoryzowany Serwis Apple — znajdź go tutaj
Partnerski operator sieci komórkowej — znajdź go tutaj

Źródło: apple.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
 • Many_matt

  Podejrzewam ,że jak miałem wymieniana płytę główna w moim iPhone ( samemu to robiłem bo oczywiście serwis takie czegoś nie robi ) to nie uznają wymiany mojej ładowarki która przegrzewa sie jak cholera ?

 • Paweł Mazurek

  mam ładowarke z nr seryjnym #1300 le nie mam iphone 4S który przyszedł z tą ładowarką mogę podać numer seryjny innego iPhone’a 4S? Próbował ktoś tego?

  • minicomp

   Ale to chyba nie ma znaczenia bo ladowarka nie jest przypisana do telefonu bo to po prostu ladowarka.

   • Paweł Mazurek

    tak mi się wydawało ;)

 • Huku

  A taka ładowarka może być groźna czy coś? Bo mam taka ale kupiłem ją osobno i nie wiem czy mi wymienia bo mam iPhone 5.

 • Kapi

  Wydaje mi się, że podanie numeru seryjnego iPhone’a ma po prostu zapobiec wymienianiu kilku ładowarek na jednego iPhone. Ładowarka nie jest przypisana w żaden sposób do konkretnego iPhone.

 • empet

  a jakiś serwis realizuje wymiany wysyłkowo? Bo pewnie w Toruniu nie znajdę autoryzowanego…