Krzysiek Borek02.09.2015
Proporcje ekranu do obudowy to główna zaleta Moto 360

Ostatnio w sieci pojawiają się doniesienia o drugiej generacji inteligentnego zegarka Moto 360, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zegarków pojawi się już wkrótce.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia urządzenia noszonego i prawdopodobnie pojawi się sportowa wersja zegarka, co przekłada się na bardziej wytrzymałą konstrukcję. Regularny wariant dostępny będzie w dwóch rozmiarach. Niestety, wszystkie warianty zegarka nadal nie będą miał w 100% okrągłego wyświetlacza, bródka pozostanie z nami na kolejny rok.

360-display-2

Wielu użytkowników i portali technologicznych krytykuje podejście Amerykańskiego producenta przejętego przez Lenovo, choć slajd z prezentacji pokazuje zupełnie co innego. Taki rodzaj wyświetlacza ma jednak zaletę, takie wzornictwo pozwala osiągnąć lepsze proporcje wyświetlacza względem obudowy, wynoszą one 71,7% (nie wiemy, czy slajd ma na myśli obecną generację, czy tę nadchodzącą). Ze slajdu wynika, że obydwie generacje są do siebie podobne.

W porównaniu z konkurencja, zegarek Motoroli okazuje się najlepszy, jeżeli pod uwagę weźmiemy tylko ten aspekt. Pomimo hegemonii Apple Watcha, okazuje się, że proporcje ekranu do obudowy w przypadku produktu z Cupertino wynoszą zaledwie 49,1% (jeden z najgorszych wyników).

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek