Krzysiek Borek12.07.2016
Prototyp iPhone 7 Plus sfotografowany?

Osobiście nie lubię plotek i domysłów przed wydaniem najnowszego modelu żadnego smartfona, ale ostatnio doniesienia na temat najnowszego iPhone’a zaczynają wyrastać, jak grzyby po deszczu.

Dzięki portalowi Weibo możemy przyjrzeć się atrapie iPhone’a 7 Plus, która częściowo obrazuje wygląd urządzenia mobilnego Amerykanów. Zdjęcia prezentują przód, tył i bok. Na tylnym panelu w oczy rzuca się aparat iSight z dwoma obiektywami i przemodelowane linie antenowe. Ciężko stwierdzić kto stoi na zdjęciami, ponieważ wiele źródeł z Weibo dodało do zdjęć własne znaki wodne.

Łatwo dostrzec, że to prototyp, na co wskazują wycięcia dla logo i złącza Smart Connector. Apple od momentu wprowadzenia do sprzedaży iPhone’a 6 wycina logo w aluminiowej obudowie, co znacznie poprawia jakość anten WiFi/GSM. Wszystkie wycięcia są wypełnione odpowiednimi częściami i wygląda na to, że sprzęt będzie trochę grubszy od obecnie dostępnych.

17522-15130-160712-iPhone-l

Wydaje mi się, że atrapa bazuje głównie na plotkach, które się dotychczas pojawiły, ponieważ odstępy między aparatem, dwutonową diodą doświetlającą i mikrofonem są za szerokie. Przez takie ułożenie dioda znajduje się tuż nad logiem producenta, a w obecnie sprzedawanych modelach jest bliżej aparatu. Udostępnione niedawno schematy i wizualizacje (CAD) są dowodem na to, że wszystkie komponenty są bliżej siebie, a nie dalej, jak ma to miejsce w atrapie.

Na przodzie widać nowe rozmieszczenie czujnika oświetlenia i przedniej kamerki do wideo rozmów i wykonywania autoportretów. Obydwie części znajdują się po bokach głośnika od rozmów, a czujnik oświetleniowy ma kształt pastylki, a nie okręgu. Może się okazać, że Apple zastosuje więcej czujników, aby wyposażyć iPhone’a w wyświetlacz True Tone znany z iPada Pro 9,7 – cala.

Nie zauważyłem nic więcej na zdjęciach, a przycisk początek ze zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych na pewno nie ma Force Touch. Ponadto nie pojawiło się zdjęcie dolnej części obudowy, więc nie wiadomo czy Apple rzeczywiście zrezygnuje ze standardowego portu słuchawkowego.

Nowe iPhone’y powinny zadebiutować podczas tegorocznej jesieni na specjalnie przygotowanej konferencji prasowej.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Henryk

    Na zdjęciu można rownież zauważyć brak przełącznika do wyciszenia urządzenia.