Krzysiek Borek26.01.2016
Prototyp LG G5 uwieczniony na zdjęciach

Do targów Mobile World Congress w Barcelonie nie pozostało wiele czasu, a pogłoski o flagowych urządzeniach LG i Samsunga przybierają na sile.

Niedawno w sieci pojawiło się zdjęcie prototypu i aparatu BRITECELL, który zostanie umieszczony w każdym wariancie Galaxy S7. Poza tym, w końcu w sieci pojawiły się zdjęcia prawdopodobnego prototypu LG G5.

Świeży zestaw zdjęć pokazuje, jak mniej więcej będzie wyglądał następca G4, niestety nie zobaczymy go w całości, bo umieszczono go w ochronnym etui. Tak czy owak, wiemy o nim co nieco przed jego oficjalnym debiutem na tegorocznych targach w Barcelonie.

gsmarena_002

Widać, jak na dłoni podwójny aparat główny, który według ostatnich doniesień otrzyma 16MPix matrycę, a pomocnicza będzie mieć o połowę mniej. Wydaje mi się, że taka konfiguracja służyła do zaawansowanych nastaw ostrości, choć być może lepiej wypadłby podczas wykonywania zdjęć w niesprzyjających warunkach oświetleniowych.

gsmarena_003

Pod aparatami znajduje się okrągły czytnik linii papilarnych i nic więcej. Niestety przyciski regulacji głośności nie znajdą się na tylnym panelu, umieszczono je na jednej z krawędzi bocznych.

gsmarena_005

Na jednej z krawędzi ulokowano tackę na kartę nanoSIM i microSD. Na dole możemy zauważyć port USB — C, pojedynczy głośnik multimedialny i mikrofon. Prawdopodobnie część, w której umieszczono wymienną baterię,można wysunąć na zewnątrz i wsunąć z powrotem.

gsmarena_004

Wymiary G5 wynoszą 149.4 × 73.9 × 8.2 mm, pokazuje to, że następca G4 jest od niego wyższy, ale węższy. Poprzednie doniesienia mówiły o zastosowaniu wyświetlacza o przekątnej 5,6 – cala, 64 – bitowego układu scalonego Qualcomm Snapdragon 820 i 8MPix aparatem na froncie. Sprzęt prawdopodobnie zadebiutuje 21 lutego bieżącego roku podczas targów MWC.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek