Krzysiek Borek03.04.2017
Prototyp Samsunga Galaxy S8+ miał podwójny aparat

W zeszłym tygodniu odbyła się oficjalna prezentacja Galaxy S8 i S8+, a zainteresowani klienci mogą składać zamówienia przedsprzedażowe.

Sam postaram się zdobyć jeden z modeli do testów, ale podejrzewam, że zajmie to sporo czasu, biorąc pod uwagę zainteresowanie innych redakcji.

S8 i S8+ mają 12MPix aparaty główne wykorzystujące technologię Dual Pixel, która została wprowadzona na rynek mobilny razem z Galaxy S7/S7 Edge. Dostawcami aparatów są Sony i Samsung, co oznacza, że (chyba) losowo możemy trafić na model z aparatem Sony IMX333 i ISOCELL S5K2L2.

Przed oficjalną zapowiedzią w sieci pojawiały się plotki o podwójnym aparacie dla tegorocznych modeli z linii Galaxy S, ale plotki o tym fakcie szybko ucichły.

Jednak wygląda na to, że Koreańczycy myśleli nad dodaniem podwójnego aparatu (przynajmniej w S8+), ponieważ jeden z jego prototypów miał dwa obiektywy aparatu, które nie pojawiły się w ostatecznej wersji telefonu. Prototyp z podwójnym aparatem pojawił się w Chinach (jedynie na zdjęciach), co częściowo pokrywa się z plotkami na ten sam temat.

Obiektywy są ustawione pionowo i szczerze pisząc, tył nie wygląda wtedy zbyt urodziwie. Być może dlatego zdecydowano się na aparat z jednym obiektywem, a nie dwoma.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek