Krzysiek Borek12.08.2015
Przedstawiono praktyczne używanie Proactive, Google Now ma się czego bać?

Apple zamierza nawiązać walkę z Google Now poprzez dodanie paru intuicyjnych funkcji w iOS 9 dla iPhone‚a i iPada, wliczając w to sugestie Proactive, które dostarczą użytkownikowi kontekstowe rekomendacje dla muzyki, przypomnień,maili, kalendarza i wielu innych interakcji z najczęściej używanych aplikacji.

Obecnie prowadzone są beta testy iOS 9 i wielu użytkowników forum Macrumors zaczęło korzystać z Proactive, po czym postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami z używania tej funkcji.

Muzyka i mapy

Po sparowaniu iPhone‚a z samochodem za pośrednictwem Bluetooth, iOS 9 może automatycznie zasugerować uruchomienie najczęściej używanych aplikacji. Jeżeli często słuchamy muzyki, odtwarzacz zostanie uruchomiony automatycznie, a jego interfejs będzie wyświetlany na zablokowanym ekranie.

Music-Proactive
Jeżeli zależy wam na podróży z punktu A do B tak szybko, jak to możliwe, iOS 9 zajmie się wyświetlaniem informacji o zagęszczeniu ruchu w czasie rzeczywistym i poda oreintacyjny czas potrzebny do znalezienia się w wybranej lokalizacji. Wszystkie powiadomienia z aplikacji Mapy będą wyświetlane na ekranie blokady iPhone‚a.

Wypowiedź użytkownika penajmz

To dzieje się od razu po wejściu do auta. To interesujące rozwiązanie i pojawiło się po aktualizacji do obecnej wersji wstępnej iOS 9. Informacje o zagęszczeniu ruchu i odtwarzanie muzyki uruchamiają się od razu po połączeniu iPhone’a z samochodem za pośrednictwem Bluetooth.

Netflix

netflix-proactive1

 

Wypowiedź użytkownika VSMacOne

Około półtora tygodnia temu przestałem słuchać podcastów i rozpocząłem oglądanie Netflixa podczas codziennego biegu. Tym razem w lewym dolnym rogu interfejsu pojawiła się ikona Netflixa, a później również w interfejsie wielozadaniowości w miejscy gdzie normalnie występuje Handoff, wraz z wiadomością Dzień Dobry. To niesamowite.

Gry

Clash-of-Clans-Proactive

 

Wypowiedź użytkownika XTheLancerX

Codziennie rano sprawdzam Clash of Clans, a iOS 9 o tym pamięta.

iOS 9 jest w stanie zapamiętać, w jakie gry obecnie gramy, jak długo i kiedy, za przykład służy tutaj codzienna rozgrywka w Clash of Clans. Grę możemy przenieść od razu do interfejsu wielozadaniowości i uruchomić jej powiadomienia, wtedy w każdej chwili wrócimy do gry.

Game-Proactive

 

iOS 9 rozpoznaje, że użytkownik Shirosaki często gra Japońską grę o nazwie ラブライブ!, po podłączeniu słuchawek system od razu proponuje uruchomienie gry i umieszcza ją w interfejsie wielozadaniowości.

Siri również zyska dostęp do Proactive, co pozwoli na szybsze wyszukiwanie kontaktów, głębsze wyszukiwanie aplikacji, lokalizacji informacji i wielu innych. Siri może wyszukiwać informacje na większą skalę i będzie lepiej rozumieć, co do niej mówimy, co przełoży się na trafniejsze odpowiedzi z jej strony.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • madhunt3r

    Jak to włączyć? Gdzie dokładnie ta opcja się znajduje?

  • quba

    Takie pytanie, mam wyłączone odświeżanie w tle i często po wyjściu z aplikacji (najczęściej gry, np Angry Birds 2) i po ponownym wejściu po dłuższym czasie aplikacja uruchamia się od początku. Czy to jest spowodowane właśnie wyłączeniem odświeżania w tle?