Krzysiek Borek10.10.2014
Przegląd rozszerzeń i widgetów dla iOS 8

Obok wsparcia dla alternatywnych klawiatur Apple dodało dwie inne nowości. Jedną z nich są rozszerzenia systemowe, a drugą widżety. Są to kolejne przydatne funkcje dla systemu operacyjnego Apple, ale czy rzeczywiście każda będzie przydatna i nie będzie powielać schematu poprzedniej?

Wiadomo, że nie będziemy przechowywali wszystkich rozszerzeń, widżetów i alternatywnych klawiatur na naszych urządzeniach. Jeżeli mamy zbyt mało wolnej przestrzeni na urządzeniu powinniśmy instalować tylko te potrzebne.

Przeszukując App Store natknąłem się na wiele interesujących rozszerzeń i widżetów, które chciałbym Wam przedstawić. Moim zdaniem są one jednymi z lepszych, które możemy obecnie zainstalować i wykorzystywać na codzień.

Wigdety

Paste+, Agenda+ i Forecast+

Zrzut ekranu 2014-10-10 o 12.25.39

Kupiłem te aplikacje w paczce (paczkę znajdziecie tutaj), aby było taniej. Zawierają one interesujące funkcje, które dodamy do Centrum Powiadomień.

Paste+ pozwala nam na dowolną konfigurację operacji, jakie będziemy wykonywać z tekstem, który skopiujemy do schowka. Możemy nawet ustawić uruchomienie danej strony bezpośrednio z widżetu. Można w ten sposób skonfigurować Chrome i Safari. Niee mamy tutaj zbyt dużo możliwości, ale te które są na pewno będą wystarczające.

Agenda+ współpracuje z aplikacją kalendarza i przypomnień. Szczerze powiedziawszy wolę ten kalendarz, niż systemowy. Przedstawia on wszystkie informacje czytlenie i szczegółowo. Widżet przedstawia informacje w prosty sposób, każda z nich ma swój kolor, po kliknięciu na jedną z nich pojawiają się szczegóły.

Forecast+ to widżet pogodowy, znajdziemy w nim wszelkie informacje, dotyczące pogody w naszym mieście. Może konfigurować wielkość widżetu.

PCalc

PCalc - The Best Calculator
Cena: 47,99 zł
/ Pobierz

Nowa wersja aplikacji jest bardzo dobrze wykonana. Teraz wszystkie obliczenia możemy wykonać bez potrzeby uruchomienia aplikacji, wszystko wykonamy na widżecie. Możemy też zmienić wygląd kalkulatora w Centrum Powiadomień.

Pedometer++

Pedometer++
Cena: Gratis
/ Pobierz

To prosta aplikacja licząca ilość wykonanych przez nas kroków. Została ona zaktualizowana i wyświetla teraz więcej danych i autor dodał widżet. Na nim wyświetlane są informacje o przebytym dystansie i ilości wykonanych kroków w ciągu dnia. Może nas to w jakiś sposób

Wdgts

Wdgts
Cena: Gratis
/ Pobierz

Jak sama nazwa wskazuje, jest to paczka widżetów. Zawiera ona kalendarz, zegar, przelicznik walut i kalkulator. Zegar pozwala nam sprawdzić czas w różnych strefach czasowych, w kalendarzu mamy dostep do widoku całego miesiąca i wydarzeń jakie mamy tam zapisane.

Rozszerzenia

Pinterest

Pinterest
Cena: Gratis
/ Pobierz

Pinterest zyskało aktualizację, po której możemy przypiąć informacje z każdej aplikacji z jakiej korzystamy. Korzystałem z tego rozszerzenia przy pomocy Safari do zapisywania zdjęć i informacji i wszystko działa, jak należy.

PDF Converter

PDF Converter by Readdle
Cena: 23,99 zł
/ Pobierz

To rozszerzenie potrafi wyeksportować zawartość strony internetowej do pliku PDF i zapisać go na naszym urządzeniu. Długo czekałem na tę opcję i w końcu ją dodano do Safari. Dokumenty zapisuja się w aplikacji.

View Source

View Source – HTML, JavaScript and CSS
Cena: 1,99 zł
/ Pobierz

Dzięki temu rozszerzeniu możemy podejrzeć kod źródłowy strony internetowej wyświetlanej przy pomocy Safari. Kod źródłowy wyświetlany jest na pełnym ekranie w Safari.

Scanner Pro

Scanner Pro
Cena: 18,99 zł
/ Pobierz

Ten program i jego rozszerzenie może posłużyć do edycji zdjęć w systemowej aplikacji. Zrobiliście zdjęcie recepty ? Przejdźcie do aplikacji Zdjęcia i w każdej chwili będziecie mogli wykonać edycję zdjęcia.

Jest wiele innych rozszerzeń i widżetów w App Store, ale te spodobały mi się najbardziej. Mam wrażenie, że są one lepiej przemyślane od alternatywnych klawiatur. Być może dlatego, że mają one inne funkcje, aniżeli klawiatury. Z czasem pewnie będą pojawiać się nowości o których będziemy was informować, co jakiś czas.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek