Krzysiek Borek24.05.2016
Przeglądarka internetowa Gello w końcu dostępna

CyanogenMod w końcu wydał wersję 1.0 swojej przeglądarki witryn internetowych o nazwie Gello. Autor, Joey Rizzoli powiedział, że będzie ona integralną częścią wielu obecnie dostępnych wersji niestandardowego oprogramowania.

Wszystko będzie zależało od zarządcy każdego ze wspieranych urządzeń mobilnych. Wtedy przeglądarka pojawi się lub nie.

Gello-Screenshots

Gello bazuje na kodzie źródłowym Chromium, więc ma takie same funkcje, jak Chrome, ale autorzy wprowadzili również własne urozmaicenia. Wiele z nich dostępnych jest w innych przeglądarkach witryn internetowych dla Androida. Jedną z nich jest Edge, pozwalające na przesuwanie palcem w lewo lub prawo po historii przeglądanych stron. Nie zapomniano również o trybie nocnym i dostosowaniu koloru belki statusu do przeglądanej obecnie strony, a także PowerSave i LookLock, niepozwalającego na wgląd zawartości sieci przez inne aplikacje. „Zapisz do trybu offline” na pewno przyda się nie jednemu użytkownikowi, a ustawienia prywatności dla każdej witryny z osobna to świetne zagranie.

Niestety, ale wideo prezentujące możliwości Gello nie zostało zaktualizowane, ale grunt, że można rzucić okiem na ogólny zarys ich dedykowanej aplikacji. Jednak sporo się zmieniło od udostępnienia materiału promocyjnego.

Obecnie Gello jest kompatybilne z CyanogenMod 13.0 (Android 6.0), o ile programista pokusi się o dodanie aplikacji. Jednak jak zawsze nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ręcznie pobrać program stąd. Wtedy będziecie w stanie sprawdzić, czy wasze urządzenie mobilne jest z nim kompatybilne.

Źródło: androidauthority.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Bart

    zamotaja sie – Goodle zakreci jakos kod zrodlowy Chrome i odechce im sie kombinowania

    • krzysiekb92

      ale nie Chromium, a na nim bazuje Gello. Chromium jest darmową przeglądarką,a kod źródłowy jest dostępny dla każdego, więc nic nie zrobią.