Krzysiek Borek31.05.2016
Przejęte przez Apple VocalIQ odegra ważną rolę w rozwoju Siri

Tech Insider donosi, że przejęte przez Apple w zeszłym roku VocalIQ odegra ważną rolę w rozwoju Siri. Źródło publikacji mówi, że rozwiązanie VocalIQ jest lepsze od Google Now, Cortany i Siri, więc Amerykanie mają się z czego cieszyć.

Podczas testów nowy asystent głosowy był w stanie rozpoznawać długie i rozbudowane komendy głosowe, a precyzja rozpoznawania wyniosła 90%, podczas gdy reszta asystentów głosowych może „pochwalić się” 20% wynikiem.

Warto nadmienić, że rozwiązanie VocalIQ jest w stanie zapamiętać i zrozumieć wiele kontekstów. Za przykład może posłużyć wyszukiwanie Chińskiej restauracji z WiFi i wolnymi miejscami parkingowymi, po zmianie na Meksykańską restaurację parking i WiFi pozostają w komendzie wyszukiwania.

Because VocalIQ understands context so well, it essentially eliminates the need to look at a screen for confirmation that it’s doing what you want it to do. That’s useful on the phone, but could be even better for other ambitious projects like the car or smart speaker system Apple is reportedly building.

Początkowo mówiono, że Apple przejęło VocalIQ z myślą o ich pierwszym samochodzie (Project Titan).

Wszystko wygląda imponująco, ale nie mamy pewności, że wszystko pojawi się w poprawionej Siri. Jeśli Apple rzeczywiście chce konkurować z Amazon Echo, ich asystentka głosowa musi się wiele nauczyć. Ponadto sprzęt podobny do Echo ma zostać wyposażony w kamerę, a Amerykanie udostępnią wszystkim zainteresowanym SDK asystentki głosowej.

Źródło: modmyi.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek