Jakub Świtek02.12.2014
Przyznano Apple patent dotyczący systemu ochrony iPhone’a przed skutkami upadku

W dniu dzisiejszym Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych przyznało firmie z Cupertino patent opisujący system służący ograniczeniu skutków upadku naszych telefonów

System opisany w patencie ma polegać na wykryciu momentu w którym nasz telefon zacznie spadać, szybkości spadania oraz określeniu którą częścią iPhone uderzy o podłoże. W kolejnym kroku dzięki zestawowi czujników (m.in akcelerometr, żyroskop, GPS) oraz silniczkowi wibracyjnemu ma przenieść punkt ciężkości, powodując obrót tak aby uderzył w jak najbardziej bezpieczny sposób, dzięki czemu można byłoby ochronić ekran przed uszkodzeniem.

c5360b75-b220-4463-97c2-a7d2408f3911

big_7a8de4a3-4266-4989-b7c3-999594ddca1e

Dodatkowym sposobem, który mógłby uchronić nasz sprzęt przed potencjalnym upadkiem jest zamontowanie specjalnych zatrzasków, które powinny utrzymać w gnieździe słuchawkowym wtyczkę jack, dzięki czemu telefon mógłby utrzymać się na kablu.

b37cab1f-ae62-4ac6-bd28-28d0a8eeb68b

Jak wiadomo nie wszystkie patenty, które otrzymuje Apple możemy zobaczyć w naszych urządzeniach. Myślicie, że takie rozwiązania by się sprawdziły?
A może macie swoje pomysły na ochronę? Dajcie znać w komantarzach.

Zapraszam do obserwowania mnie na Twitterze @zakino4

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Moderator na myapple.pl
Uwielbiam sprzęt Apple.

@zakino4
  • SIMON

    Zdarzylo mi sie juz kilka razy, ze iPhone podczas wyciagania z kieszeni itp. nagle zawisl mi na sluchawkach ratujac sie od upadku, wiec jeden z tych patentow sprawdza sie poniekad juz dzis.

    • Jakub Świtek

      Przy małej sile owszem ;) Sam na szczęście nie miałem takiego problemu ale znam osoby, którym jack nie utrzymał.