Michał27.01.2016
PURO Charge & Sync Holder – ciekawa stacja dokująca dla iPhone i iPad

Trzy tygodnie temu dzięki uprzejmości puro.com.pl otrzymaliśmy do testów stację dokującą PURO i dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi wrażeniami.

Na wstępie jedno zdanie o kompatybilności stacji dokującej z iUrządzeniami. Opisywany przez nas dock posiada oczywiście certyfikat MFI, dzięki czemu współpraca z iPhone, czy iPad przebiega bez zakłóceń.

Dock Puro, jest wyjątkowo uniwersalny, bowiem przeznaczony jest, nie tylko jak większość tego typu urządzeń do iPhone’ów, ale także do iPad‚ów.

PUROSama stacja dokująca wykonana jest z plastiku, natomiast podstawa jest gumowa.
dock3

Z tyłu stacji, znajduje się pokrętło do regulacji wysokości wtyczki Lightning.

dock2

Może się nie spodobać brak elegancji konstrukcji, ale jego funkcjonalność przewyższa wszelkie wady estetyczne.

dock1

Dock jest dość ciężki dzięki czemu stabilne utrzymuje urządzenia nawet te będące w etui, co naszym zdaniem jest niezwykle upraszczające życie, bo nie trzeba wyciągać iUrządzenia z pokrowca w celu umieszczenia go w stacji.

dock7

Wtyczka Lightning nie jest sztywno zamocowana, lecz delikatnie odchyla się w przód i w tył, co właśnie pozwala na korzystanie z docka bez wyjmowania urządzenia z etui.

dock6

W zestawie otrzymujemy jedynie kabel o długości 100 cm do zasilania przez złącze micro USB, niestety nie otrzymujemy ładowarki. Jednak to niedopatrzenie równoważone jest przez wynikającą z nazwy funkcję nie tylko ładowania, a także synchronizacji danych z komputerem.

Podsumowanie

Przez te trzy tygodnie używania nie mieliśmy z dockiem żadnych problemów. Synchronizacja iPhone’a z komputerem przebiegała wzorowo. Nigdy nie pojawił się nam komunikat informujący o tym, że dock nie jest kompatybilny z iUrządzeniem.

Zatem jeśli szukacie zgrabnego i uniwersalnego docka, który naładuje zarówno Waszego iPhone’a jak i iPada i do tego niewiele kosztuje, to z czystym sumieniem możemy Wam polecić dock PURO. Naszym zdaniem opisywany przez nas w dniu dzisiejszym dock  jest dużo ładniejszy i bardziej funkcjonalny od docka Apple, który jak wiemy oprócz tego, że jest brzydki, to nie należy wcale do najtańszych.

Testowaną przez nas stację możecie zakupić na stronie puro.com.pl.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz