Krzysiek Borek28.09.2016
Raport z Izraela wskazuje, w 2017 roku zobaczymy iPhone 8

Myśląc logicznie w przyszłym roku powinniśmy ujrzeć iPhone’a 7s z wieloma zmianami w porównaniu do swoich, dotychczasowych poprzedników. Jeżeli Apple rzeczywiście pójdzie tą drogą, to bez wątpienia pominie w przyszłym roku s na rzecz kolejnej cyfry (miejmy nadzieję).

Do tej pory w kuluarach mówiło się o paru nazwach takich, jak iPhone 8, iPhone X, jednak ostatnie doniesienia z Izraela wskazują na wybranie tej pierwszej nazwy (iPhone 8).

Speaking to Business Insider outside Apple’s Herzliya office at Maskit Street 12, [an] Apple employee said staff in Israel are working on what’s coming “next” in Apple’s product line, giving a specific mention to “iPhone 8.” The worker used the term “iPhone 8” unprompted in our conversation.

W zeszłym roku Tim Cook był obecny na otwarciu fabryki w Izraelskim Herzliya, na którym było około 800 pracowników. Podobno ta fabryka zajmuje się projektowaniem układów scalonych, a Izrael jest kluczowym miejscem podczas prac rozwojowych. Warto nadmienić, że fabryka stoi obok jednego z producentów pamięci NAND, którego Apple przejęło w 2011 roku.

Nie mam wątpliwości, że to ważni pracownicy, ale nie sądzę, żeby mieli dostęp do tak ważnych i wewnętrznych dokumentów. Za nazewnictwo produktu zazwyczaj odpowiada PR z Cupertino, a podczas prac rozwojowych każdy z produktów ma nazwy kodowe. Być może pracownicy sądzą, że nazwa kodowa będzie ostateczną.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • Danax

    Ta teza moim zdaniem jest prawdziwa. Tzn. od kilku miesięcy wiadomo, że Apple (a może ich dostawcy) nie wyrobiło się ze zmianami do 2016 i
    wydało iPhone 7 bo nie mieli przygotowanej nazwy na 2 cykl ulepszania
    bebechów. Tzn. zmiany w iPhone 7 powinny wskazywać na model iPhone 6S2 bo konstrukcha należy do linii iPhonów 6 wersji ale nazwa nieciekawa.

    Moim zdaniem w 2017 roku nastąpią duże zmiany konstrukcyjne – inna obudowa, inny ekran w technologii amoled o dużej rozdzielczości. Wtedy jak najbardziej nazwa iPhone 8 byłaby adekwatna. Byćmoże nawet przy dużym modelu nazwa plus znikie i zostanie zastąpiona nazwą Pro. W następnym roku będzie seria iPhone 8S a później albo uda im się wydać iPhone 9 albo wymyślą nową końcówkę, chociaż pewnie nawet w przypadku braku wielkich zmian marketingowo lepiej będzie zwiększyć numerek.