Krystian08.01.2014
Razer Nabu – rewolucyjna opaska na rękę

Rok 2014 to rok należący zdecydowanie do urządzeń do noszenia. Wiele firm przedstawiło już swoje produkty jak zegarki czy opaski, a na targach CES panuje ich prawdziwy wysyp. Firma Razer, znana głównie z produkowania sprzętu do gier komputerowych również pokazała opaskę, jednak o zupełnie innym podejściu niż inni. Prezes Razer uważa, że SmartWatch w obecnej formie jest uciążliwy i niepraktyczny, natomiast bransoletki po początkowym entuzjazmie są łatwo zapominane i odkładane na bok.

Razer Nabu jest czymś zupełnie innym, łączy się za pomocą Bluetooth 4.0 z urządzeniami z iOS oraz Android aby otrzymywać powiadomienia za pomocą specjalnej aplikacji. Bransoletka jest wyposażona w dwa wyświetlacze – jeden mały, na którym zobaczymy tylko najważniejsze informacje w formie graficznej, np nowy mail, nowe połączenie nieodebrane czy wiadomość sms. Drugi ekran będzie większy, na nim z kolei zobaczymy fragmenty smsów, treść wiadomości mail czy informację kto do nas dzowonił. Rozwiązanie ma to na celu ochronę prywatności naszych danych.

Bransoletka jest wyposażona w GPS, wysokościomierz oraz akcelerometr wykorzystywany np do pomiaru naszego snu czy uprawianego sportu. Opaska jest odporna na wodę oraz ma działać bez ładowania aż 7 dni.

Jeżeli powyższe właściwości was nie chwytają, to jest jeszcze jedna zupełnie niespotykana. Nabu posiada specjalną funkcję komunikacyjną z innymi Nabu. Dzięki temu, po uściśnięciu ręki innego użytkownika Nabu, bransoletki wymienią się podstawowymi informacjami jak wirtualną wizytówką, profilem na LinkedIn, zaproszeniem do Facebook lub innymi wybranymi przez nas danymi. Tutaj znajdziecie więcej informacji o niej, a niżej zapraszam na film.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_