Krzysiek Borek06.06.2015
Ręczna instalacja Cydii

Posiadacie urządzenie mobilne Apple z Jailbreak? Wiecie, że Cydia, to najważniejsza aplikacja, które jest instalowana podczas „uwolnienia” urządzń z nadgryzionym jabłuszkiem? A, co jeżeli usuniecie ją ręcznie? Tak, możecie ją zainstalować ponownie.

Cydia służy do instalacji rozszerzeń dla iOS po wykonaniu Jailbreak, niektóre są darmowe, a inne płatne. Oprócz nich możemy instalować motywy, aplikacje i wiele innych, interesujących rzeczy.

01. Instalacja przy użyciu iFile

W tym przypadku potrzebny będzie program iFile, który należy zainstalować przy użyciu Cydii. Następnie otwieramy Safari i wędrujemy na tę stronę – http://cydia.ws i pobieramy najnowszą odsłonę Cydii. Uruchamiamy iFile i przechodzimy do folderu, gdzie została pobrana Cydia i ją instalujemy. Po ponownym uruchomieniu iUrządzenia Cydia będzie widoczna na pulpicie głównym.

02. OpenSSH

Jeżeli znacie początki Jailbreak, na pewno wiecie, jak używać OpenSSH. Nawet, jeżeli nie znacie się na programie, nie będzie to trudna operacja. Oprócz OpenSSH musicie mieć zainstalowane APT w wersji 0.6 lub 0.7. Potem pozostaje uruchomienie OpenSSh i wpisanie, następujących komend: apt-get cydia install i stukamy na Enter. Kolejną komendą jest su mobile -c uicachei znowu stukamy na Enter. Urządzenie mobilne uruchomi się ponownie i Cydia będzie dostępna.

03. redsn0w

Jeżeli posiadacie urządzenie mobilne Apple z procesorem A4 (iPhone 4, iPod Touch 4, iPad lub starsze) możecie zainstalować Cydie ponownie przy użyciu komputera. Wystarczy pobrać najnowszą wersję redsn0w i wybrać zakładkę Jailbreak, ale w niej zaznaczamy tylko instalację Cydii bez wykonania Jailbreak ponownie. Po chwili operwcja zostanie zakończona i będziecie mogli znowu korzystać z Cydii.

04. Ponowne wykonanie… Jailbreak

Ostatecznie pozostaje wam odtworzenie oprogramowania iUrządzenia i przejście ponownie przez cały proces Jailbreaku. Wraz z jego wykonaniem Cydia zostanie zainstalowana. Zanim odtworzycie oprogramowanie urządzenia mobilnego warto sprawdzić, jaka jest obecnie najnowsza wersja oprogramowania układowego. Niestety, na iOS 8.3 Jailbreak nie jest obecnie dostępny, więc odtwarzając oprogramowanie do tej wersji nie będziecie w stanie go wykonać.

Dajcie znać w komentarzach poniżej, czy daliście sobie radę z którąś z tych metod.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek