Krzysiek Borek23.12.2016
Ręczna instalacja Mobile Substrate

Obecnie można zapomnieć o instalacji wtyczek i aplikacji za pomocą Cydii. Wszystko za sprawą braku Mobile Substrate dla iOS 10.1.1.

Mobile Substrate po wykonaniu Jailbreak iOS 10.1.1 jest na stałe wyłączone, a wydana niedawno aplikacja mobilna jest w stanie włączyć to ponownie. Za chwilę pokaże wam, jak się za to zabrać.

 1. Wykonujemy Jailbreak według instrukcji dostępnej na portalu.
 2. Otwieramy Cydię i dodajemy następujące źródło: http://83.218.67.215/~ijapija00/cydia
 3. Wyszukujemy Substrate Fix (iOS 10).
 4. Po zainstalowaniu aplikacji należy ją uruchomić. W tym momencie urządzenie powinno przejść respring, a jeśli wszystko działa to na ekranie pojawi się okrąg ładowania.

Uważajcie, ponieważ istnieje szansa uszkodzenia oprogramowania, a wtedy pozostanie wam jedynie odtworzenie oprogramowania i ugrzęźniecie z iOS 10.2 i brakiem możliwości powrotu. Jeśli macie pliki .shsh2 to warto zaczekać do wydania Prometheus, ale podobno nie będzie w pełni kompatybilny z iPhone’ami 7.

Mam dla was również wskazówkę, nie instalujcie wtyczek/aplikacji kompatybilnych z iOS 9 i 8. Te dla iOS 9 nie powinny sprawiać problemów podczas użytkowania.

Źródło: reddit.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Sebaskc

  Szczerze to odradzam w tej chwili jailbreak w wersji beta zainstalowalem i naprawdę najpierw klikam w ikone zeby odpalic jb raz na 5 razu zalapie bo czesto restartuje iphona potem zeby wtyczki dzialaly trzebe odpalic Ikonę substrate i tez nie zawsze dziala bo czesto odpala iphona 7 od nowa co rowna sie z tym ze zeby odpalic dzialajacy jailbreak z kompatybilnymi wtyczkami zajmije pare restartow mojego iphona 7 bo jak zadziala jb od todesco to zeby dzialaly wtyczki to trzeba to mobile substrste odpalic i naprawde czlowieka bierze cholera bo nie dziala odrazu wiec ludzie kochani nie instalujejcie tego ustrojstwa bo to tylko beta jb i poki nie wyjdzie stabilna wersja jb to nawet po kazdej instalacji jakiejs wtyczki nie restsrtuje sie dobrze tylko zawiesza sie na respirngu trzeba hard reset robic bo sie zawiesza caly iphone i od nowa trzrba jb uruchamiac a potem to mobile substrste i raz jak zadziala jedno to drugie uruchamia iphona i od nowa az usunalem
  recznie ten jb bo to jest dla ludzi o mocnych nerwach

 • paiod

  tutaj bardziej sensowny poradnik dotyczący mobile substrate w iPhone i iPad. download.net.pl/jak-zainstalowac-mobile-substrate-w-iphone-oraz-ipad/n/9387/ po polsku ma się rozumieć