Krzysiek Borek21.05.2016
Reveal Zen Garden – test i recenzja etui dla iPhone`a 5S

Pamiętam, jak miałem iPhone’a 3GS i silikonowe etui, w którym nie nosiłem go zawsze. Pech chciał, że jednego dnia telefon upadł ekranem na chodnik (był bez etui) i oczywiście pojawiła się pajęczynka.

Od tamtej pory prawie każdy z moich smartfonów ma etui, a jednym z ostatnio testowych przeze mnie jest Reveal Zen Garden dla iPhone’a 5S.

Wykonano je z twardego poliwęglanu (baza) i kawałka drewna, które umieszczono na tylnej części produktu. Wycięcia na przyciski i wszystkie porty są idealne i nie ma problemów podczas codziennego użytkowania. Jednak mam do nich jedno zastrzeżenie, elementy wokół przycisków bocznych i aparatu zbierają kurz i szybko się brudzą (miejsca przycisków).Ponadto wycięcie na aparat i diodę doświetlającą nie sprawia problemów podczas wykonywania zdjęć i nagrywania wideo.
IMG_0171

iPhone pewnie leży w etui po włożeniu go i nie ma szans, żeby z niego wyleciał, ale ciężko go potem z niego wyciągnąć. Na szczęście nie miałem takiej potrzeby, ponieważ etui przypadło mi do gustu i w ogóle nie zdejmowałem go z telefonu.

IMG_0176

Warto nadmienić, że chwyt urządzenia w etui się poprawia i trzeba się postarać, aby przypadkowo wyleciało nam ono z dłoni na chodnik (osobiście tego nie sprawdzałem). Niestety, ale etui nie będzie w stanie uchronić telefonu przed upadkiem na ekran, ponieważ poprawia tylko i wyłącznie walory estetyczne i nie skupia się na jego ochronie.

IMG_0174

Zazwyczaj staram się nie używać etui, ale produkt Reveal bardzo przypadł mi do gustu i sprawdza się podczas codziennego użytkowania. Myślę, że osoby zainteresowane lekką zmianą wyglądu swojego smartfona, powinny sięgnąć po ten model lub inne, które są dostępne dla iPhone’a 5/5S/SE (są tylko 4). Każdy z nich odmieni wygląd urządzenia nie do poznania, dopóki ktoś nie spojrzy na jego przód.

Etui do testów dostarczył sklep Mobidick.pl i możecie kupić je – tutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek